RolnikInfo.pl > Wiadomości > MRiRW ostrzega przed oszustami. Podszywają się pod specjalistów z ARiMR
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:38

MRiRW ostrzega przed oszustami. Podszywają się pod specjalistów z ARiMR

mrirw
unsplash.com / fot. Scott Graham

MRiRW napisało w ogłoszeniu, iż Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odnotowała przypadek anonimowej osoby, która w ten sposób chciała uzyskać korzyść finansową kosztem rolnika. 

MRiRW ostrzega przed oszustami

Wypełnienie wniosków o dotacje wiąże się niekiedy z koniecznością przygotowania sporej liczby dokumentów. Jak wiadomo, nie każdy przepada za tego typu zajęciami. Nie dziwi zatem, że pojawiają się osoby, które chcą wykorzystać ten fakt dla własnej korzyści materialnej.

Jaka sytuacja powinna wzbudzić podejrzenia rolników? Jeśli osoba, która podaje się za pracownika ARiMR twierdzi, iż rolnik po zapłaceniu 350 złotych kurierowi otrzyma gotowy, uzupełniony wniosek - na pewno mamy do czynienia z oszustem.

Mimo że oferująca swe usługi osoba obiecuje pomoc, to nic takiego nigdy nie ma miejsca - oszust i pieniądze znikają.

ARiMR apeluje

Ostrzeżenia pojawiły się zarówno na stronie Ministerstwa Rolnictwa, jak i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Propozycję uzupełnienia wniosku za opłatą mogą otrzymać rolnicy i przedsiębiorcy. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla z całą mocą, że nie ma nic wspólnego z podobnymi działaniami, a z pewnością nie namawia do zapłacenia kwot za uzupełnianie wniosków o dotacje. 

Ministerstwo Rolnictwa obwieściło w komunikacie: 

- Informujemy, że każdy sygnał dotycząc nieprawidłowości czy potencjalnej nieprawidłowości w rozdzielaniu środków finansowych znajdujących się w gestii ARiMR będzie szczegółowo sprawdzany, a jeżeli się potwierdzi, wobec tych pracowników Agencji, którzy w nim uczestniczyli, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje.

MRiRW odniosło się również do działań, w których potencjalni wnioskodawcy proszą o odpłatne uzupełnienie wniosków przez pracowników ARiMR: 

- To działanie niezgodne z prawem, za które grożą poważne konsekwencje.

MRiRW apeluje do rolników o rozwagę, a w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości lub podejrzeń co do możliwości popełnienia oszustwa o niezwłoczny kontakt z ARiMR.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: gov.pl

Tagi: Dopłaty MRiRW