RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

myśliwy krowa
unsplash.com / fot. A. Kerr

Komenda Powiatowa Policji w Końskich poinformowała o feralnym zdarzeniu, które miało miejsce na obszarach wiejskich na terenie województwa świętokrzyskiego: myśliwy strzelił do jałówki, sądząc, że celuje do zwierzyny łownej.

Zwierzę gospodarskie zginęło na oczach przerażonego właściciela.

Myśliwy pomylił jałówkę ze zwierzyną łowną

Niewłaściwa ocena sytuacji w przypadku myśliwego może mieć tragiczne konsekwencje dla innych ludzi lub zwierząt, o czym przekonał się w ostatnich dniach rolnik z województwa świętokrzyskiego.

Jak relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Końskich, w sobotę 25 września 41-letni myśliwy wybrał się na polowanie na terenie gminy Gowarczów. W pewnym momencie ujrzał - jak mu się zdawało - zwierzynę łowną.

Po chwili mężczyzna strzelił do zwierzęcia, a kula bezbłędnie dosięgła swojej ofiary. Problem w tym, że postrzelona jałówka wcale nie była zwierzyną łowną, a całe zajście obserwował przerażony właściciel krowy.

Dalszy rozwój zdarzeń

Wskutek celnego strzału z ręki 41-letniego myśliwego jałówka poniosła wkrótce śmierć na pastwisku.

Rolnik, właściciel krowy, znajdował się w pobliżu, lecz nie był w stanie uratować życia zwierzęcia.

Sprawą zajęła się policja z Końskich. Funkcjonariusze badają, czy zachowanie myśliwego nie naraziło właściciela krowy na utratę zdrowia lub życia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: cenyrolnicze.pl