RolnikInfo.pl
Pożar - budynek gospodarski

OSP Knyszyn/Facebook

Nocna walka z ogniem. Strażacy z płonącego budynku gospodarczego ewakuowali bydło

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

We si Kołodzież (woj. podlaskie) doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji gaśniczej, która rozpoczęła się po północy, wzięło udział łącznie 13 zastępów straży pożarnej oraz policja i pogotowie energetyczne. Na miejscu strażacy podjęli decyzję o ewakuacji bydła.

Do pożaru doszło w miniony wtorek 4 maja bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z OSP Knyszyn do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Kołodzież, gmina Mońki zostali zadysponowani o godzinie 00:28.

Akcja gaśnicza

Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzili, że ogniem zajęta jest poddasze budynku, w którym składowano słomę. Podczas pożaru ogniem zagrożone były także zabudowania znajdujące się w pobliżu. 

Na miejscu wypuszczono i ewakuowano zwierzęta, które znajdowały się w budynku. Na miejscu pojawiło się łącznie 13 zastępów straży pożarnej. Strażacy walczyli z ogniem przy pomocy kilku linii gaśniczych oraz ochraniali przed ogniem pobliskie zabudowania i przystąpili do rozbiórki dachu budynku gospodarczego. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- W dalszej części akcji podjęto decyzję o przerzucaniu słomy i następnie przystąpiono do dokładnego przelania - przekazali strażacy z OSP Knyszyn. 

Podczas akcji gaśniczej zwierzęta zostały zabezpieczone przez właścicieli.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 4:30. W akcji na miejscu uczestniczyły zastępy JRG Mońki, OSP Knyszyn, Trzcianne, Chojnowo, Goniądz, Downary, Mońki, Sikory, pogotowie elektryczne oraz policja. 

Pożar za pożarem 

Jak informowaliśmy wczoraj, do pożaru doszło 28 kwietnia bieżącego roku w miejscowości Lubiechowo w gminie Kamieniec (woj. wielkopolskie). Na miejscu płonęła wiata garażowa, w której znajdował się ciągnik rolniczy. Straty po pożarze oszacowano na około 120 tysięcy zł, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Także 28 kwietnia z ogniem walczyli strażacy w Janowie Podlaskim, gdzie dzieci dla zabawy podpalały słomę, a gdy zabawa wymknęła się spod kontroli, młodzi podpalacze uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku dziecięcej "zabawy" z ogniem poszła drewniana stodoła, w której znajdowały się między innymi przyczepa kempingowa oraz zgrabiarka do siana, więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

Fot. OSP Knyszyn/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
prezes pis

Wiadomości

Prezes PiS o rychłych zmianach na wsi. Obietnice dla rolników

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >