RolnikInfo.pl
Pożar - budynek gospodarski

OSP Knyszyn/Facebook

Nocna walka z ogniem. Strażacy z płonącego budynku gospodarczego ewakuowali bydło

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

We si Kołodzież (woj. podlaskie) doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji gaśniczej, która rozpoczęła się po północy, wzięło udział łącznie 13 zastępów straży pożarnej oraz policja i pogotowie energetyczne. Na miejscu strażacy podjęli decyzję o ewakuacji bydła.

Do pożaru doszło w miniony wtorek 4 maja bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z OSP Knyszyn do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Kołodzież, gmina Mońki zostali zadysponowani o godzinie 00:28.

Akcja gaśnicza

Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzili, że ogniem zajęta jest poddasze budynku, w którym składowano słomę. Podczas pożaru ogniem zagrożone były także zabudowania znajdujące się w pobliżu. 

Na miejscu wypuszczono i ewakuowano zwierzęta, które znajdowały się w budynku. Na miejscu pojawiło się łącznie 13 zastępów straży pożarnej. Strażacy walczyli z ogniem przy pomocy kilku linii gaśniczych oraz ochraniali przed ogniem pobliskie zabudowania i przystąpili do rozbiórki dachu budynku gospodarczego. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- W dalszej części akcji podjęto decyzję o przerzucaniu słomy i następnie przystąpiono do dokładnego przelania - przekazali strażacy z OSP Knyszyn. 

Podczas akcji gaśniczej zwierzęta zostały zabezpieczone przez właścicieli.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 4:30. W akcji na miejscu uczestniczyły zastępy JRG Mońki, OSP Knyszyn, Trzcianne, Chojnowo, Goniądz, Downary, Mońki, Sikory, pogotowie elektryczne oraz policja. 

Pożar za pożarem 

Jak informowaliśmy wczoraj, do pożaru doszło 28 kwietnia bieżącego roku w miejscowości Lubiechowo w gminie Kamieniec (woj. wielkopolskie). Na miejscu płonęła wiata garażowa, w której znajdował się ciągnik rolniczy. Straty po pożarze oszacowano na około 120 tysięcy zł, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Także 28 kwietnia z ogniem walczyli strażacy w Janowie Podlaskim, gdzie dzieci dla zabawy podpalały słomę, a gdy zabawa wymknęła się spod kontroli, młodzi podpalacze uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku dziecięcej "zabawy" z ogniem poszła drewniana stodoła, w której znajdowały się między innymi przyczepa kempingowa oraz zgrabiarka do siana, więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

Fot. OSP Knyszyn/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

dożynki prezydenckie

Wiadomości

Dożynki Prezydenckie 2021. Do Warszawy zjechali rolnicy z całej Polski

Czytaj więcej >
pożar odpady

Wiadomości

Pożar nielegalnego składowiska odpadów na wsi. Śmieci pochodziły z Anglii i Niemiec

Czytaj więcej >
grzegorz puda

Wiadomości

Grzegorz Puda skrytykował poprzedni rząd. Stanowcze słowa z mównicy sejmowej

Czytaj więcej >
trąba powietrzna pogoda

Wiadomości

Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Czytaj więcej >
kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >