Pożar - ciągnik rolniczy
OSP KSRG Kamieniec/ Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 4 Maja 2021

Doszczętnie spłonął ciągnik rolniczy. Wysokie straty po pożarze wiaty garażowej

W miejscowości Lubiechowo w gminie Kamieniec (woj. wielkopolskie) doszło do pożaru wiaty garażowej, w której znajdował się ciągnik rolniczy.

Do pożaru doszło w minioną środę, 28 kwietnia bieżącego roku. Jak przekazali strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim, pożar wybuchł ok. godz. 19:12 w miejscowości Lubiechowo. Ogień pojawił się w wiacie garażowej, w której znajdował się ciągnik rolniczy.

Akcja gaśnicza

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez asp. sztab. Tomasz Nowaczyk z KP PSP Grodzisk Wlkp, już po dojeździe na miejsce zdarzenia, ciągnik rolniczy, który znajdował się wewnątrz wiaty, w całości został objęty pożarem.

Jak przekazał portal wlkp112.pl, w środku płonące wiaty znajdowały się dwa ciągniki rolnicze. Jednym z nich udało się wyjechać właścicielowi, zanim ogień zdążył się rozprzestrzenić, natomiast drugi spłonął doszczętnie.

Rolnicy z Plutycz zwrócili się do fanów. Potrzebna jest pomoc w odnalezieniu świadków zdarzeniaRolnicy z Plutycz zwrócili się do fanów. Potrzebna jest pomoc w odnalezieniu świadków zdarzeniaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Strażacy biorący udział w akcji gaśniczej podali dwa prądy gaśnicze na płonący obiekt, zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Grodzisk Wlkp., OSP Kamieniec, OSP Konojad i OSP Kotusz.

Jak doszło do pożaru?

Portal grodzisk.naszemiasto.pl powiadomił, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Po pożarze straty oszacowano na około 120 tysięcy zł.

W ostatnich dniach informowaliśmy także o pożarze, do którego doszło na terenie Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Dłoni, gdzie ogień pojawił się w budynku magazynowo-produkcyjnym. W środku znajdowały się maszyny rolnicze, mleko i komponenty paszowe, a akcja gaśnicza trwała niemalże 4 godziny. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<.

pożar

pożar

pożar

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim

pożar

pożar

Fot. OSP KSRG Kamieniec/ Facebook

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: OSP KSRG Kamieniec/ Facebook, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim, Grodzisk.naszemiasto.pl, wlkp112.pl

Następny artykuł