Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Ostrzeżenie GIS. Wyroby mięsne wycofane ze sprzedaży
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Ostrzeżenie GIS. Wyroby mięsne wycofane ze sprzedaży

PIOTR BLAWICKI/East News
PIOTR BLAWICKI/East News

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Jak powiadomiono, Zakład Przetwórstwa Mięsa Dubimex powiadomił o wycofaniu wyrobów mięsnych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę, w mieszance przyprawowej znalazł się tlenek etylenu.

Zakład Przetwórstwa Mięsa Dubimex wycofał partie boczku, golonki i szynki, ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika, który był zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

- Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona - informuje GIS.

Z rynku wycofane zostały następujące produkty:

>

Oświadczenie producenta

W związku z pojawiającymi się informacjami o wycofaniu produktów dyrektor zakładu Dubimex wydał oficjalne oświadczenie.

- Na początku lipca zostaliśmy poinformowani przez jednego z naszych stałych dostawców o nieumyślnym dostarczeniu nam dodatku spożywczego, w którym występuje zanieczyszczenie mączki chleba świętojańskiego tlenkiem etylenu, sprowadzanego z firmy europejskiej - powiadomiono.

Jak wyjaśniono, niezwłocznie po pojawieniu się powyższych informacji, potencjalnie szkodliwe produkty zostały wycofane z obrotu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: GIS, dubimex.pl