Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Otwarte Klatki: Ponad połowa badanych negatywnie o zaprzestaniu prac nad "piątką dla zwierząt"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Otwarte Klatki: Ponad połowa badanych negatywnie o zaprzestaniu prac nad "piątką dla zwierząt"

Andrew Skowron/Otwarte Klatki/Flickr
Andrew Skowron/Otwarte Klatki/Flickr

Ponad 60% badanych negatywnie ocenia zaprzestanie prac PiS nad „Piątką dla zwierząt” - wynika z badania przeprowadzonego przez Biostat w lipcu bieżącego roku dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki podzieliło się wynikami badania opinii społecznej w sprawie hodowli zwierząt na futro. Jak wynika z badań przeprowadzonych na grupie 1000 osób:

  • 71,9% Polaków uważa, że hodowanie i zabijanie zwierząt dla ich futer nie powinno być dopuszczalne,

  • prawie 60% badanych negatywnie ocenia zaprzestanie prac PiS nad "piątką dla zwierząt",

  • 51,6% badanych negatywnie ocenia działania obecnego rządu pod kątem działań na rzecz ochrony zwierząt.

Ocena zaprzestania prac nad "piątką dla zwierząt"

Jak powiadomiło Stowarzyszenie Otwarte Klatki na pytanie "Jak Pan/i ocenia porzucenie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. Piątką dla zwierząt?" odpowiedziano:

  • "zdecydowanie negatywnie" 35,8% badanych,

  • "raczej negatywnie" 22,2% badanych,

  • "raczej pozytywnie" 15,4% badanych,

  • "zdecydowanie pozytywnie" 6,4% badanych,

  • "nie mam zdania na ten temat" 20,2% badanych.

"Piątka dla zwierząt"

- W zeszłym roku politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpalili nadzieje społeczeństwa, przedstawiając projekt „Piątki dla zwierząt”. Niedługo minie rok od jego ogłoszenia, a rzeczywistość zwierząt futerkowych się nie zmieniła - przekazał Paweł Rawicki, prezes Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Przypomnijmy, nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt "piątka dla zwierząt" została zaproponowana we wrześniu ubiegłego roku, w której pierwotnie zakładano wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, występowania zwierząt w cyrkach, czy uboju rytualnego. Nowelizacja zwana także "piątką Kaczyńskiego" wywołała fale protestów rolników i organizacji rolniczych.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Otwarte Klatki - materiały prasowe