RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar obiektu inwentarskiego i budynków gospodarczych. Trwa zbiórka na odbudowę
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Pożar obiektu inwentarskiego i budynków gospodarczych. Trwa zbiórka na odbudowę

OSP Grabowo/Facebook
OSP Grabowo/Facebook

W miejscowości Wróbel (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pożaru obiektu inwentarskiego i budynków gospodarczych. Ogień całkowicie strawił stodołę, chlewnię, narzędzia i maszyny rolnicze. Trwa zbiórka na odbudowę gospodarstwa rolnego.

Do pożaru doszło w miniony czwartek, 1 lipca bieżącego roku. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi o godzinie 22:34. Jak wynikało ze zgłoszenia, obiekt inwentarski i budynki gospodarcze w miejscowości Wróbel zajęły się ogniem.

Ośmiogodzinna akcja na miejscu zdarzenia

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej oraz siedem zastępów z okolicznych jednostek OSP. 

- Działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, obronie sąsiedniego budynku mieszkalnego oraz organizacji systemu zaopatrzenia w wodę z akwenu oddalonego od miejsca prowadzonych działań o ok. 1 km - powiadomił st. kpt. Michał Herman z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

Na szczęście, podczas pożaru w płonących obiektach nie znajdowały się żadne zwierzęta. W akcji gaśniczej wzięło udział 9 strażaków PSP i 36 druhów OSP. Cała akcja trwała osiem godzin.  

Ruszyła zbiórka na odbudowę gospodarstwa rolnego

Po pożarze w sieci założona została zbiórka na odbudowę gospodarstwa rolnego. Link do zbiórki znajduje się >tutaj<.

- Wyniku pożaru spłonęła stodoła, chlewnia, garaż, szopa z drewnem oraz wszystkie narzędzia, elektronarzędzia i maszyny rolnicze, które wujek zbierał przez całe życie. W jedną noc stracił wszystko, na co pracował całe życie. Cudem ocalił bydło, które znajdowało się w chlewni - można przeczytać na stronie zbiórki.

Na stronie zbiórki znalazła się także prośba o przekazanie jakichkolwiek narzędzi. Wszyscy, którzy zdecydują się przekazać narzędzia, proszone są o kontakt pod numer podany na stronie zbiórki. (Link >tutaj<)

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: zrzutka.pl, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi