Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Rolnik zaatakowany przez byka. 67-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 02.05.2024 19:48

Rolnik zaatakowany przez byka. 67-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala

pogotowie
Fot. KPP Włodawa (zdj. ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło przed południem 1 maja w jednej z miejscowości w gminie Krapkowice. 67 letni rolnik został staranowany przez swojego byka, który najpierw natarł na mężczyznę, a następnie przygniótł go. Rolnik doznał poważnych obrażeń ciała i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Agresywny byk poturbował rolnika

Rolnik z miejscowości Kórnica w gminie Krapkowice (woj. opolskie) doznał poważnych obrażeń ciała wskutek ataku rozjuszonego byka. Do zdarzenia doszło 1 maja około godziny 11:00. 

67-letni hodowca bydła z niewiadomych przyczyn został zaatakowany przez byka, który najpierw poturbował rolnika, przez co mężczyzna uderzył głową w bramę, a następnie wściekłe zwierzę rzuciło się na niego i przygniotło całym ciałem.
 

Dramat podczas pracy w polu. Nie żyje 64-letni rolnik

Wściekły byk uszkodził ciało rolnika

Rozjuszone zwierzę rzuciło się na rolnika i całą swoją masą przygniotło mężczyznę, gruchocząc mu tym samym żebra. 67-latek doznał poważnych obrażeń czaszki oraz klatki piersiowej.

Rolnik tuż po ataku byka stracił przytomność. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, która niezwłocznie przetransportowała poszkodowanego rolnika do pobliskiego szpitala. Stan mężczyzny określany jest jako bardzo ciężki. 
 

Dlaczego byk mógł zaatakować?

Przypadki ataku byka na człowieka zdarzają się coraz częściej. Wysoki poziom agresji występuje najczęściej u dorosłych byków, a to jest może być problem dla gospodarza.

Udowodnione zostało, iż agresywne zachowanie byków wynika z niewłaściwego podejścia hodowcy do zwierzęcia. Każdy krzyk, popychanie czy używanie paralizatorów przyczynia się do zwiększenia agresji u byków. 

Tu należy pamiętać, że byk zanim zaatakuje człowieka, najpierw staje do ofiary bokiem. Kolejną oznaką domniemanego ataku byka jest kiwanie głowy lub wyginanie grzbietu. Tak pokazują swoją przewagę nad człowiekiem.