Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Śmierć podczas prac na wsi. Traktorzysta przygnieciony przez własny pojazd
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Śmierć podczas prac na wsi. Traktorzysta przygnieciony przez własny pojazd

traktor wypadek
unsplash.com / fot. J. Mast

Podkarpacka policja poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej o śmiertelnym wypadku, do którego doszło w powiecie rzeszowskim. 29-letni mężczyzna wykonywał prace polowe za kierownicą ciągnika rolniczego. W pewnym momencie pojazd przechylił się i swoim ciężarem przygniótł rolnika.

Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Tragedia podczas prac polowych na Podkarpaciu

Wypadki rolnicze nie należą do rzadkości na polskiej wsi. Niechlubny prym wiodą tutaj zdarzenia z udziałem maszyn, a także kontuzje doznane podczas kontaktu ze zwierzętami.

Podkarpacka policja na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowała o kolejnym niepokojącym wydarzeniu, jakie miało miejsce w Dylągówce (pow. rzeszowski, woj. podkarpackie) w sobotę 11 września 2021 roku.

Wedle relacji policjantów, 29-letni mężczyzna z wykorzystaniem ciągnika rolniczego wyciągał gałęzie z lasu.

W pewnym momencie pojazd przewrócił się, przygniatając kierowcę. Funkcjonariusze nie podali prawdopodobnego powodu, dla którego pojazd utracił balans i przechylił się w fatalny dla rolnika sposób.

Dalsze postępowanie w sprawie

29-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Służby zostały powiadomione o nieszczęśliwym wypadku tego samego dnia przed godziną 13:00.

W Dylągówce pojawili się funkcjonariusze policji wraz z prokuratorem, by zabezpieczyć miejsce tragedii i przeprowadzić oględziny terenu.

Prokurator zadecydował, że ciało 29-latka będzie poddane sekcji zwłok. Do dalszego dochodzenia zabezpieczono również traktor, którym poruszał się mężczyzna.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl