RolnikInfo.pl > Maszyny > Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

traktor
gov.pl / KP PSP Szamotuły / fot. asp. Michał Kaczmarek

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej o groźnym zdarzeniu drogowym, w którym udział brały osoby podróżujące samochodem sportowym i ciągnikiem rolniczym.

Wspomniane pojazdy zderzyły się na drodze publicznej. W wyniku kolizji poszkodowane zostały dwie osoby, w tym dziecko.

Zderzenie samochodu osobowego i ciągnika

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę 28 sierpnia 2021 roku w okolicy Pniew, w województwie wielkopolskim na drodze krajowej numer 92.

Dyżurny szamotulskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów: ciągnika rolniczego i samochodu sportowego.

Jak podaje komunikat KP PSP w Szamotułach na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Szamotuły, a także po jednym z OSP Pniewy, OSP Turowo i OSP Podrzewie.

Dwie poszkodowane osoby

Działania strażaków były wsparte przez pracę zespołu ratownictwa medycznego i funkcjonariuszy policji.

Jeden z pasów drogi był zablokowany przez rozbity samochód osobowy. Ciągnik rolniczy znajdował się natomiast poza jezdnią, w rowie. Obydwa pojazdy zostały znacznie uszkodzone.

Jak przekazuje KP PSP Szamotuły, by udzielić pomocy poszkodowanym osobom, posprzątać maszyny i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, droga musiała być przez pewien czas zablokowana.

Strażacy na swojej stronie internetowej poinformowali, iż obrażenia poniosły dwie z czterech osób. Według portalu tygodnik-rolniczy.pl, w wyniku stłuczki ucierpiało m.in. 4-letnie dziecko, które wraz z opiekunem podróżowało traktorem rolniczym.

Służby nie przekazały żadnych dodatkowych informacji na temat skali obrażeń, jakie poniosły osoby w wyniku zdarzenia drogowego.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl