Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Energia Elektryczna

Energia Elektryczna

Energia elektryczna – uporządkowany ruch ładunków elektrycznych.

panele fotowoltaiczne
14.01.2024 15:06 Kłopoty z rozliczaniem energii z fotowoltaiki. Jest głos z ministerstwa

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływaja skargi od mieszkańców gospodarstw, którzy zainwestowali w domową fotowoltaikę. Chodzi o niekorzystne zmiany rozliczania uzyskanej w ten sposów energii. Nie przysługuje im także świadczenie osłonowe związane z sytuacją na rynku energii. Głos zabiera Ministerstwo Klimatu i Środowiska. 

Linie wysokiego napięcia
28.08.2023 10:00 Słupy energetyczne stojące na polu utrudniają rolnikowi pracę. „Kombinuję jak mogę”

Pan Zdzisław, rolnik z województwa śląskiego ma na swoim polu uprawnym, aż czternaście słupów energetycznych, utrudniających przeprowadzanie jakikolwiek prac. Problem rolnika z Brzezina został przedstawiony w „Interwencji” Polsat News. 

None
23.04.2023 13:22 Energia odnawialna w gospodarstwie rolnym: przegląd technologii

Gospodarstwa rolne to jedne z większych użytkowników energii, a jednocześnie sektor, który najczęściej odczuwa negatywne skutki zmian klimatycznych. Wprowadzenie rozwiązań opartych na energii odnawialnej pozwala nie tylko na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, ale może też przynieść korzyści finansowe dla rolników. W artykule prezentujemy przegląd technologii wykorzystywanych do pozyskiwania energii odnawialnej w gospodarstwach rolnych.

premier mateusz morawiecki
19.03.2022 02:44 Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

5 października po szczycie Unii Europejskiej i krajów Bałkanów Zachodnich w słoweńskim Brdzie miało miejsce nieformalne spotkanie szefów państw i rządów UE. W trakcie dyskusji poruszono kwestie dotyczące m.in. współpracy transatlantyckiej, cyberbezpieczeństwa i gwałtownego wzrostu cen energii w Europie.Premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania wskazał, że aktualna sytuacja energetyczna znajduje swoje źródło w uzależnieniu od rosyjskiego Gazopromu. Szef polskiego rządu wskazał, że w ten sposób Rosja sztucznie reguluje ceny gazu. Nieformalne spotkanie przywódców krajów UE. Dyskusja na temat cen energii Przez ostatnie tygodnie media żyją m.in. stale rosnącymi cenami energii, które wpływają nie tylko na życie milionów odbiorców indywidualnych, ale też na utrudnione warunki produkcji żywności w gospodarstwach rolnych. Każdy dzień z wzrostem cen gazu oznacza dla rolników jedno - kolejne podwyżki wartości nawozów. Nie trzeba dodawać, że na zredukowaniu wysokich cen gazu zależy nie tylko wszystkim obywatelom Unii Europejskiej, ale też przywódcom wszystkich państw Wspólnoty. We wtorek 5 października 2021 roku w słoweńskim Brdzie odbył się szczyt Unii Europejskiej z państwami Bałkanów Zachodnich. Po części oficjalnej, podczas której dyskutowano m.in. na temat strategii odbudowy gospodarki po pandemii COVID-19, miało miejsce nieformalne spotkanie polityków. Zgromadzeniu przywódcy państw poruszyli kwestię cen energii w UE. Głos w sprawie zabrał m.in. premier Hiszpanii i szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.