Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Protest

Protest

kołodziejczak strajk
19.03.2022 02:43 Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Od soboty 11 września 2021 roku w Warszawie trwa strajk medyków, który wspierają swoją obecnością rolnicy z Agrounii. Protestujący stworzyli tzw. białe miasteczko przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a wśród namiotów znalazło się również stoisko rolnicze. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak nie szczędzi ostrej krytyki funkcjonariuszom policji ochraniającym strajk. Na swoim twitterowym profilu napisał: - Policja przeszkadza jak może. Jeśli jest zawód, któremu nie należą się podwyżki to są to właśnie policjanci.Kolejny dzień strajku personelu medycznego. Rolnicy obecni na miejscuW sobotę 11 września 2021 roku rozpoczął się strajk personelu medycznego - m.in. lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Pracownicy strajkują przeciwko niskim pensjom nieproporcjonalnym do przepracowanych godzin i niewielkim nakładom PKB na służbę zdrowia. Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busieProtestujący - póki co bezskutecznie - żądają spotkania z premierem. Na wtorek 14 września zapowiedziano spotkanie przedstawicieli personelu medycznego z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Już od samego początku strajku na miejscu w Warszawie obecni byli członkowie Agrounii, którzy otwarcie popierają żądania personelu medycznego. Lider ruchu rolniczego Michał Kołodziejczak za pośrednictwem mediów społecznościowych nie szczędzi krytyki funkcjonariuszom policji. Podczas pierwszego dnia strajku wskazywał, że policjanci utrudniają m.in. rozstawienie namiotów.

sondaż strajki
19.03.2022 02:42 Zaskakujące wyniki sondażu. 54% mieszkańców miast popiera strajki rolnicze

Choć strajki rolnicze na pewien czas ustały, to polskie społeczeństwo i media aktywnie komentują wszelkie związane z nimi kwestie. By lepiej poznać nastroje Polaków na temat protestów rolników, przeprowadzono sondaż, w którym zapytano: Czy popiera Pani/Pan protesty rolników? Jak się okazało, nie tylko mieszkańcy wsi solidaryzowali się z rolnikami. 54% mieszkańców miast wyraziło zrozumienie dla metod, które zastosowali producenci żywności podczas strajków. Sondaż poparcia dla protestów rolniczychW ostatnim czasie w wielu miejscach w Polsce rolnicy pod przewodnictwem Agrounii zorganizowali szereg protestów, które miały zwrócić uwagę polityków klasy rządzącej na palące problemy polskiego rolnictwa. W tym celu w wielu województwach rolnicy zablokowali drogi traktorami; część dróg była nieprzejezdna przez 24 godziny, część - aż przez 48 godzin. Nic zatem dziwnego, że utrudnienia w ruchu wzbudziły wiele emocji wśród Polaków. By jednak przekonać się, jakie są rzeczywiste opinie na temat protestów rolniczych w społeczeństwie, firma United Surveys na zlecenie portalu money.pl przeprowadziła sondaż, pytając: Czy popiera Pani/Pan protesty rolników? Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że większość mieszkańców wsi poparła strajki - według badania opinii publicznej było to aż 77% respondentów. Sporym zaskoczeniem dla badaczy były jednak odpowiedzi pochodzące z największych miast, liczących powyżej 250 tysięcy mieszkańców. Okazało się bowiem, że 54% ankietowanych popiera ostatnie protesty rolników.

agrounia kołodziejczak
19.03.2022 02:42 Agrounia zakończyła strajk. Kołodziejczak: "Pogrzeb polskiego rolnictwa"

W czwartek 26 sierpnia 2021 roku Agrounia oficjalnie zakończyła strajki rolnicze, które miały miejsce w różnych miejscach w Polsce. Lider ruchu Michał Kołodziejczak podsumował dotychczasowe działania i w negatywny sposób ocenił milczenie ze strony premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród komentatorów w mediach społecznościowych nie brakło osób, które w pełni wyraziły poparcie dla działań Agrounii. Nie brakowało jednak również tych osób, które skrytykowały formę protestów poprzez blokowanie dróg, mówiąc: - Dlaczego nie blokujecie miejsca w Warszawie, gdzie jest problem? (...) utrudniacie życie (...) ludziom, którzy nie są niczemu winni. Agrounia i walka o polską wieśProtesty w formie blokady dróg publicznych i przejazdów traktorami odbyły się w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, wielkopolskim, mazowieckim, podkarpackim i łódzkim. W czwartek 26 sierpnia 2021 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której lider ruchu Michał Kołodziejczak oficjalnie zakończył strajki rolników pod przewodnictwem Agrounii: - Wyszliśmy na drogę w wielu miejscach i ja za to rolnikom serdecznie dziękuję. Dziękuję za to, że byli na drodze. To nie jest przyjemność. Na temat swoich działań w ostatnich dniach Kołodziejczak powiedział: - Odwiedziłem prawie dziesięć miejsc w ciągu dwóch dni. Zrobiłem dwa tysiące kilometrów, by być razem z rolnikami, by z nimi porozmawiać. To był dla mnie bardzo trudny czas i wycieńczający, ale pozwoliło to poznać nastroje. Działacze Agrounii spotykają się często z ostrą krytyką zarówno ze strony kierowców, jak i internautów. W komentarzach do konferencji online pojawiły się m.in. następujące słowa: >Do tego typu opinii odwołał się lider Agrounii: - Byliśmy na drogach i niektórzy pytają: "O co wam chodzi?", więc mówimy: w Polsce rolnictwo upada. Ceny, za które my sprzedajemy swoje produkty, (...) są to ceny sprzed dwudziestu lat. Koszty produkcji rosną z każdym dniem.

srock
19.03.2022 02:41 WAŻNE: oficjalne oświadczenie policji ws. strajku rolników w Srocku

Po głośnym proteście rolników, który odbył się pod kierownictwem Agrounii w Srocku we wtorek 20 lipca 2021 roku, stanowisko w sprawie strajku zajęła policja z Piotrkowa Trybunalskiego. Choć na legalnym zgromadzeniu użyto gazu łzawiącego, to w oficjalnym oświadczeniu piotrkowskiej policji możemy przeczytać, iż funkcjonariusze zabezpieczali miejsce wydarzenia zapewniając bezpieczeństwo zarówno jego uczestnikom jak i osobom postronnym.W oświadczeniu wskazano, iż demonstranci zachowywali się w agresywny sposób. Komunikat policji ws. strajku rolników w SrockuStrajk rolników, nazywany również wojną o wieś miał z założenia zwrócić uwagę rządzących na palące problemy producentów trzody chlewnej i nierozwiązaną kwestię ASF, która doprowadza gospodarstwa na skraj bankructwa. Protest rolników zainicjowała Agrounia - odbył się on w Srocku 20 lipca 2021 roku. Choć na miejscu spodziewano się około 150 traktorów blokujących drogi, to frekwencja okazała się być dużo wyższa - w Srocku pojawiło się prawie 300 maszyn rolniczych. Po głośnym proteście stanowisko w sprawie zajęła również piotrkowska policja, która na swojej oficjalnej stronie internetowej wskazała, że jej zadaniem było zabezpieczanie uczestników strajku i osób postronnych. Funkcjonariusze przekazali w komunikacie, że protestujący mieli zamiar zmienić trasę przejazdu i skierować się w stronę Łodzi. Z drugiej strony świadkowie zdarzenia twierdzą, że funkcjonariusze już na samym początku nie pozwolili protestującym wjechać na rondo w Srocku, czyli miejsce, w którym miał odbyć się strajk. >

agrounia
19.03.2022 02:41 "W nasze miejsce wejdzie wieprzowina z Zachodu". Agrounia do polityków i mieszkańców miast

Choć protest rolników w łódzkim Srocku już się skończył, to opinia publiczna nadal szeroko komentuje zdarzenia, które miały miejsce podczas demonstracji, mającej na celu zwrócenie uwagi premiera i polityków na problemy współczesnej wsi. Na nagraniu Agrounii, sporządzonym po zakończeniu strajku, rolnicy apelowali do mieszkańców wsi o zrozumienie i ostrzegali przed sytuacją, w której w Polsce zabraknie krajowej wieprzowiny. Jeden z rolników powiedział: - Jak wiadomo, gospodarka pustki nie lubi. W nasze miejsce wejdzie wieprzowina z Zachodu. Czarne wizje przyszłościZ nagrania Agrounii możemy dowiedzieć się, że lider ruchu - Michał Kołodziejczak - listownie poinformował premiera Mateusza Morawieckiego o strajku, który odbył się 20 lipca 2021 roku w Srocku. Mimo to producenci trzody chlewnej nie doczekali się żadnej odpowiedzi ze strony szefa Rady Ministrów. Po proteście nastroje rolników nie są korzystne - na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, by problemy związane z ekspansją afrykańskiego pomoru świń miały być w jakikolwiek sposób rozwiązane lub złagodzone. Jeden z rolników wypowiedział się dla Agrounii w następujący sposób: - Proste przesłanie do rządzących: nie my byliśmy w pierwszej linii na tym strajku odpowiedzialni za ten strajk. To wy jesteście odpowiedzialni za ten strajk. Doprowadziliście rolników do skraju wyczerpania nerwowego, gdzie my powinniśmy zająć się pracą, a my musimy poświęcać ten czas na jakieś bzdurne protesty. Nikomu to nie jest potrzebne.

iAGRO TV/YouTube
19.03.2022 02:41 Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" o strajkach AGROunii. "Rząd powinien trochę inaczej podejść do rolników"

- Strajki są słuszne. Jak można dla rolnika, który jakieś pieniądze z tego ma, tylko to są słabe pieniądze, bo to jest groszowa sprawa na tych świniach, zabronić, żeby hodował. No jak? - mówi na dzień przed protestem rolników Andrzej z "Rolnicy Podlasie" w rozmowie z AGROunią.

Greenpeace Polska/Twitter
19.03.2022 02:40 Protest przed ministerstwem. Perfumy o zapachu "chlewni na 2 tys. świń" dla Pudy

Wczoraj mieszkańcy wsi, organizacje zrzeszone w Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym pojawili się przed ministerstwem klimatu, by zaprotestować przeciw rozwiązaniom zaproponowanym w tzw. ustawie odorowej. Jak informowaliśmy >tutaj< na czwartek, 24 czerwca bieżącego roku zaplanowany został protest w pod Ministerstwem Środowiska przy ul. M. Reja 3/5 w Warszawie. Protestujący nie zgadzają się z obecnym projektem ustawy odorowej.

Protest - rolnicy
19.03.2022 02:39 Protest rolników z Sobieradza. Stanowcze "nie” dla decyzji władz powiatu

Wczoraj rolnicy w ramach protestu przejechali ciągnikami z Sobieradza przed siedzibę starostwa w Gryfinie. Rolnicy, blokując drogi, wyrazili swoje niezadowolenie w sprawie zeszłotygodniowej zmiany organizacji ruchu. Mowa o drodze powiatowej, która w gminie Gryfino łączy miejscowości Drzenin, Sobieradz i Chwarstnica, gdzie ustawiony został zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 10 ton. Zmianę już zdążyli odczuć rolnicy, którzy nie ukrywają, że szybko doprowadzili ona do "paraliżu życia wsi".

strajk
19.03.2022 02:38 Przyjechali z gnojowicą wesprzeć lidera strajków. Zaskakujący finał w Piotrkowie Trybunalskim

Janusz Terka był liderem m.in. strajku rolników z września 2020 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Było to jedno z pierwszych wydarzeń, które wywołało falę protestów ze strony przedsiębiorców rolnych w Polsce. Sytuację pod komisariatem 5 lutego relacjonowała na Facebooku Solidarność Rolników Piotrków. Rolnicy ze wsparciem dla lidera strajkuW piątek, 5 lutego 2021 roku, pod komisariatem policji w Gorzkowicach (powiat piotrkowski) wytworzyła się dość napięta atmosfera. Na przesłuchanie tego dnia był wezwany lider piotrkowskiego strajku rolników - Janusz Terka. Jak relacjonowali zebrani rolnicy na filmie opublikowanym na portalu Facebook, istniała z ich strony obawa, że Janusz Terka zostanie nie tylko przesłuchany, ale usłyszy również zarzuty od prokuratora. To właśnie z tego względu rolnicy wspierający lidera przyjechali pod komisariat z beczką asenizacyjną wypełnioną gnojowicą. Byli gotowi w każdym momencie uwolnić zawartość beczki wprost przed budynek komisariatu. Powodem przesłuchania Janusza Terki miały być również protesty przeciwko piątce dla zwierząt, m.in. strajk w piotrkowskim biurze posłów Prawa i Sprawiedliwości. Do biura Antoniego Macierewicza wjechała wtedy taczka wypełniona po brzegi obornikiem. W sprawie taczki w biurze posła PiS Janusz Terka już został przesłuchany, natomiast w kwestii spotkania z policjantami 5 lutego nie podano do wiadomości przyczyn przesłuchania przewodniczącego Powiatowej Izby Rolniczej i szefa Solidarności RI w powiecie piotrkowskim.

Inwestycja - kurniki
19.03.2022 02:38 Nie powstaną kurniki dla prawie 15 tys. kurczaków. Burmistrz zablokowała inwestycję

Jeszcze w 2017 roku miała rozpocząć się budowa kurników w Pasiece na Pojezierzu Bytowskim w woj. pomorskim. To właśnie w tym czasie inwestor złożył pierwsze wnioski w sprawie inwestycji. W dwóch kurnikach miało zostać obsadzone prawie 15 tysięcy kurczaków. Jednak już wtedy pojawiły się pierwsze problemy.

Agrounia - protest
19.03.2022 02:38 Pikieta rolników w Kleszczewie. Gmina chce zmienić przepisy ws. planu zagospodarowania terenu

- Jesteśmy w Kleszczewie w Wielkopolsce. Lokalne władze chcą przyjąć przepisy, które wyrzucą rolnictwo ze wsi. Na wsi produkuje się żywność wieś to nie skansen - przekazała dziś przed 9:00 Agrounia w mediach społecznościowych.

Protest - rolnicy
19.03.2022 02:37 Protest przed OSM w Kole. Rolnicy nie zgadzają się na obniżki cen mleka

Przed Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Kole słychać było wycie syren. W ten sposób rolnicy, którzy dostarczają mleko do SM, głośno wyrazili swoje niezadowolenie.

Protest - fermy
19.03.2022 02:37 Mieszkańcy protestują już od miesiąca. Przeciwko budowie ferm uchwałę wystosują radni gminy

Jak przyznał inwestor w rozmowie z TVP Białystok, jego inwestycja została dokładnie przemyślana i nie będzie niekorzystnie wpływać na życie mieszkańców. Co więcej, nie zgadza się z zarzutem mieszkańców, którzy twierdzą, że planowana inwestycja powstaje zbyt blisko zabudowań. W odpowiedzi na takie słowa mieszkańcy sugerują inwestorowi, by postawił budynki na terenie gminy, w której sam mieszka. Inwestor, Michał Kuptel, przyznał, że chętnie zdecydowałby się na takie rozwiązanie, ale na podjęte przez niego decyzje, wpływ miało wiele czynników.

Protest - OSM KOŁO
19.03.2022 02:37 Traktory przed siedzibą OSM Koło. Kolejny protest rolników

Już na początku marca rolnicy pojawili się przed siedzibą Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, by zaprotestować przeciw obniżkom cen. Rolnicy, którzy zdają mleko do OSM Koło nie chcieli się zgodzić na decyzję, którą podjął zarząd SM. Jak informowaliśmy >tutaj< hodowcy mieli dostawać 5 groszy mniej za każdy litr mleka.

las
19.03.2022 02:37 Protestowali przeciw wycince lasu. Brutalny atak z kijem

Kobiety należące do Inicjatywy Dzikie Karpaty częściowo odparły atak gazem pieprzowym. Mimo to agresorzy zniszczyli samochód, wybijając w nim cztery szyby i wyginając pokrywę bagażnika. Pokojowy protest przerwany eksplozją agresjiInicjatywa Dzikie Karpaty zaangażowana jest w społeczne projektowanie Turnickiego Parku Narodowego. Nie dziwi zatem, że plany Lasów Państwowych dotyczące wycinki drzew na wspomnianym terenie nie spotkały się z aprobatą aktywistów. Efektem był zorganizowany pokojowy protest członków Inicjatywy Dzikie Karpaty. Na facebookowym profilu stowarzyszenia możemy przeczytać relację z bardzo przykrego wydarzenia, które miało miejsce w lesie w nocy 21 maja 2021 roku. Aktywiści, w ramach pokojowego protestu, rozbili obóz. Jedna z kobiet, będąca na miejscu, relacjonuje zdarzenie następująco: Mężczyzna z kijem bejsbolowym uderzył jedną z kobiet, a po kontrataku z wykorzystaniem gazu pieprzowego, zaniechał dalszej walki. Niestety, napastnicy zniszczyli samochód, wybijając w nim szyby i wyginając pokrywę bagażnika. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-7]

agrounia
31.03.2021 02:00 Członkowie Agrounii w akcji. Pod warszawskim sądem wspierają jednego z rolników

Na miejscu jest obecna dziennikarka portalu Rolnik Info Aneta Wasilewska, która na żywo relacjonuje zdarzenia mające miejsce podczas demonstracji rolników z Agrounii. Członkowie Agrounii wspierają rolnika w procesie sądowymJak się okazuje, członkowie z Agrounii pojawili się przed sądem w Warszawie, by wspierać Filipa Pawlika. Mężczyzna znany jest ze swojego czynnego udziału w życiu Agrounii. Obecna na miejscu dziennikarka Rolnik Info Aneta Wasilewska podaje: - Na miejscu zebrało się około dwudziestu rolników z Agrounii, którzy wspierają swojego kolegę Filipa Pawlika, który ma sprawę sądową z Polskim Związkiem Łowieckim. Zebrani na miejscu rolnicy mają flagi Agrounii, a swoją obecność zaznaczają wyciem syren. Mimo to atmosfera jest spokojna, a ruch drogowy nie jest w żaden sposób zablokowany. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-4]Wiadomo, że policja pojawiła się dopiero po kilkunastu minutach od rozpoczęcia wydarzenia - służby najprawdopodobniej nie wiedziały, że rolnicy z Agrounii będą demonstrować dziś przed sądem. Rolnicy w pewnym momencie umieścili na ścianie budynku sądu flagę Agrounii. Policja rozmawia z demonstrantami, lecz nie wyciągnęła żadnych konsekwencji z racji zawieszenia flagi na gmachu sądu. Dziesięciu funkcjonariuszy pilnuje drzwi do wejścia. [Aktualizacja, godz. 11:45] Okołu dwudziestu obecnych na miejscu policjantów chce legitymować i spisywać dane wszystkich demonstrantów. Specjalnie dla portalu Rolnik Info wypowiedział się członek Agrounii, Filip Pawlik: - Jesteśmy optymistycznie nastawieni na tę całą sprawę. Naszym zdaniem prawda musi wyjść na jaw, sprawiedliwości musi stać się zadość. Wierzymy też w niezawisłość naszych sądów i ja widzę, że rzeczywiście to się sprawdza. (...) Sprawa jest rozwojowa, bo kolejna rozprawa będzie 13 maja. Zostawiam wszystko w dobrych rękach. W kwestii obecności innych rolników pod sądem Filip Pawlik dodał: - Chciałbym wszystkim podziękować: chłopakom z Podlasia, bo przyjechali z drugiego końca Polski, chłopakom moim z Wielkopolski, z łódzkiego, z kujawsko-pomorskiego. Chciałbym im serdecznie podziękować za to, że wspierali, że calutki czas rozprawy kręcili syrenami i naprawdę dodawało to poczucia pewności siebie.

  • 1
  • 2