Pożar - straż pożarna
JRG nr 1 w Słupsku/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 28 Kwietnia 2021

W akcji 7 zastępów straży pożarnej. Pożar na terenie magazynów zboża

W Głobinie (woj. pomorskie) doszło do pożaru na terenie magazynów zboża. Na miejscu pojawiło się 7 zastępów straży pożarnej. Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie został ranny.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godziny 13:00 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Słupsku w dniu 27 kwietnia bieżącego roku. Jak się okazało, ogień pojawił się w suszarni i w silosie zbożowym w miejscowości Globino.

- Pożarem objęta była instalacja służąca do transportu, suszenia i magazynowania zboża. Oprócz urządzeń zapaliła się także część zboża magazynowana w jednym z silosów - przekazał mł. asp. Piotr Basarab z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku.

Andrzej przedstawi ojcu kogoś ważnego. Andrzej przedstawi ojcu kogoś ważnego. "Ktoś, na kogo Gienek czekał od dawna"Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak powiadomili strażacy z PSP w Słupsku, pożar szybko udało się zlokalizować, a biorący udział w akcji gaśniczej strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia na pozostałą część instalacji.

Na szczęście, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejscu w akcji gaśniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej.

Jak doszło do pożaru?

Jak przekazał portal GP24.pl, najprawdopodobniej do pożaru doszło na skutek awarii.

W dniu 27 kwietnia funkcjonariusze straży pożarnej w Polsce interweniowali łącznie 1401, z czego 502 razy w sprawie pożarów, 787 - miejscowych zagrożeń i 112 z powodu fałszywych alarmów. W samym województwie pomorskim strażacy interweniowali 66 razy (w sprawie pożarów - 66 razy, w sprawie miejscowego zagrożenia - 40 razy oraz w sprawie fałszywych alarmów - 5 razy).

Jak informowaliśmy wczoraj, w poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku doszło do dramatycznego pożaru w jednym z gospodarstw w miejscowości Niemodlin, gdzie na miejscu w akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Z ogniem walczono przez około pięć godzin. Niestety podczas pożaru, znaczna część mienia rolniczego uległa zniszczeniu, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

pożar

Fot. JRG nr 1 w Słupsku/Facebook

pożar

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Komenda Miejska PSP w Słupsku/ Facebook, GP24, Gov.pl/web/kgpsp

Następny artykuł