Pożar - zbiórka
Ochotnicza Straż Pożarna w Zabłudowie/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 11 Kwietnia 2021

W pożarze stracili bydło i maszyny rolnicze. Pogorzelcy zbierają na odbudowę spalonego gospodarstwa

Pożar, który wybuch w Niedzielę Wielkanocną zabrał im cały dorobek życia. Mieszkańcy miejscowości Zacisze w woj. podlaskim w wyniku pożaru obory i stodoły stracili zwierzęta i maszyny rolnicze, straty oszacowano na milion złotych. Przyjaciele i sąsiedzi zorganizowali w sieci zbiórke na pomoc pogorzelcom.

Do pożaru doszło około 3:50 nad ranem w Niedzielę Wielkanocna (4 kwietnia bieżącego roku) w miejscowości Zacisze, w województwie podlaskim, gdzie ogniem zajęły się budynki gospodarcze. Podczas pożaru spłonęła obora i stodoła.

- Po przyjeździe na miejsce budynki były już w ogniu. Okazało się, że w środku znajdują się zwierzęta - przekazali za pośrednictwem mediów społecznościowych strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabłudowie.

Łódzkie: Pobił rolnika i podłożył ogień pod gospodarstwo. Spłonęły m.in. maszyny rolniczeŁódzkie: Pobił rolnika i podłożył ogień pod gospodarstwo. Spłonęły m.in. maszyny rolniczeCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Ocalono trzy cielaki

Przed pożarem udało się uratować jedynie trzy cielaki. Państwo Bogumiła i Krzysztof, właściciele gospodarstwa w wyniku pożaru stracili około 30 sztuk bydła, w tym 16 krów dojnych, trzy byki i cielaki. Spłonęły także wszystkie maszyny rolnicze, jakie posiadali (m.in. trzy ciągniki). Jak przekazał kapitan Łukasz Zimnoch, dowodzący akcją gaśniczą w rozmowie z TVN, straty po pożarze to około milion złotych.

Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Zabłudów, OSP Rafałówka, OSP Folwarki Wielkie, OSP Michałowo, OSP Krynickie, trzech jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze policji.

Trwa zbiórka na pomoc pogorzelcom

Teraz przyjaciele i sąsiedzi pogorzelców zbierają pieniądze w internetowej zbiórce na odbudowę spalonego gospodarstwa.

-Ta tragedia w kilka godzin pozbawiła ich majątku, ale nie pozwólmy na to, by zabrała i sens życia- napisano na stronie zbiórki.

Pieniądze zebrane w zbiórce zostaną przeznaczone na zakup ciągnika i podstawowych maszyn rolniczych, by pani Bogumiła i pan Krzysztof mogli zająć się uprawą ziemi.

Zbiórkę można wspomóc >tutaj<. Na ten moment udało się zebrać blisko 26 tys. zł z zakładanych 40 tys. zł.

pożar

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Zabłudowie/Facebook

pożar

pożar

pożar

Fot. OSP Michałowo/Facebook

mapka

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: OSP Michałowo/Facebook, Ochotnicza Straż Pożarna w Zabłudowie/Facebook, zrzutka, TVN

Następny artykuł