Pożar - kurnik
Osp Zbąszyń/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 5 Kwietnia 2021

Wielkopolska: Pożar w budynku inwentarskim. W środku znajdowało się 40 tys. kurczaków

W Perzynach w województwie wielkopolskim około godziny 9 wybuchł pożar. Ogniem zajęty był jeden z budynków inwentarskich, w którym znajdowało się około 40 tys. sztuk kurczaków. Na miejscu zdarzenia pracowało 11 zastępów straży pożarnej. Niestety, nie udało się uratować zwierząt.

W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia bieżącego roku przed godziną 9:00 do nowotomyskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Perzynach. Zgłoszenie dotyczyło pożaru chlewni. Tuż po pojawieniu się na miejscu zdarzenia strażaków, okazało się, że w budynku o wymiarach 90 metrów na 12 metrów przebywało około 40 000 sztuk kurczaków.

W akcji 11 zastępów straży pożarnej

Zgodnie z informacjami, które dla portalu Nowy Tomyśl Nasze Miasto przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu, kpt. Damian Żukrowski na miejscu pojawiło się 11 zastępów straży pożarnej.

Opublikowano decyzję UE ws. ASF. Ważne informacje dla polskich hodowców trzody chlewnejOpublikowano decyzję UE ws. ASF. Ważne informacje dla polskich hodowców trzody chlewnejCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

W budynku, w którym pojawił się ogień, znajdowały się także zbiorniki z paliwem, które nie zostały objęte ogniem. Jednak strażacy pracujący na miejscu zdarzenia podali prądy w ich obronie.

Podczas pożaru naruszona została konstrukcja budynku.

Na miejscu zdarzenia pojawił się burmistrz Zbąszynia oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny i Państwowy Inspektor Budowlany. Jak informowały media, ogień nie wydostał się na zewnątrz budynku.

Wszystkie zwierzęta spłonęły

Niestety, podczas pożaru zginęło 40 tysięcy kurczaków. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych.

Straż pożarna zakończyła swoje działania na miejscu zdarzenia przed godziną 14. Oficer dyżurny wielkopolskich strażaków przyznał, że na ten moment nieznane są przyczyny wybuchu pożaru.

pożar

pożar

pożar

Fot. Osp Zbąszyń/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: TVN24, Osp Zbąszyń/Facebook, Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Następny artykuł