RolnikInfo.pl

unsplash.com

Wybieramy bezpieczną żywność. Rusza specjalna kampania

23 Maja 2023

Autor tekstu:

Magdalena Maffioli

Jak przekazał Główny Inspektorat Sanitarny, w 2023 roku Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) zdecydował się na uruchomienie kampanii “Wybieraj bezpieczną żywność” w szesnastu krajach Unii Europejskiej. 

Kampania “Wybieraj bezpieczną żywność”

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (ang. EFSA) po sukcesie kampanii “Wybieraj zdrową żywność” dwa lata temu i w roku poprzednim, zdecydował się na jej ponowne uruchomienie w 2023 roku. Ze względu na dobre przyjęcie działań kampanijnych zdecydowano się także na rozszerzenie kampanii na szesnaście krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Grecja, Irlandia, Włochy, Łotwa, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Macedonia Północna. 

Rozpoczęcie kampanii #EUChooseSafeFood jest początkiem serii inicjatyw, które będą wdrażane na poziomie UE i krajowym w szesnastu państwach Europy. W najbliższych tygodniach i miesiącach rządy oraz instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności w całej Unii Europejskiej przystąpią do realizacji planowanych działań i organizacji wydarzeń, które skierowane będą do społeczności w ich własnych krajach, pod hasłem #EUChooseSafeFood.

Jaki jest cel inicjatywy EFSA?

Głównym celem tej inicjatywy jest nadal wspieranie mieszkańców Europy w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakupu żywności. Kampania zapewnia konsumentom dostęp do praktycznych i łatwo zrozumiałych informacji, które są pomocne podczas wyboru i spożywania żywności. Obejmują one wsparcie w czytaniu etykiet, informacje dotyczące korzyści i sensowności stosowania suplementów diety oraz wskazówki dotyczące przygotowywania i przechowywania produktów spożywczych.

Głównymi adresatami kampanii są mieszkańcy i obywatele Europy w wieku od 25 do 45 lat, ze szczególnym uwzględnieniem młodych rodziców i osób zainteresowanych bezpieczeństwem żywności i nauką. Treści prezentowane w ramach kampanii będą skupiać się na roli europejskich naukowców w ocenie bezpieczeństwa żywności, którzy współpracują ze sobą, aby chronić konsumentów przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z żywnością.

Główny Inspektorat Sanitarny wkracza do akcji

Główny Inspektorat Sanitarny po raz trzeci angażuje się w realizację kampanii  “Wybieraj bezpieczną żywność”. Pracownicy terenowych jednostek Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeprowadzą edukacyjne inicjatywy skierowane do lokalnej społeczności, oprócz powszechnie dostępnych materiałów kampanijnych w przestrzeni internetowej. W ramach tych działań pracownicy wyjaśnią znaczenie suplementów diety, udzielą praktycznych wskazówek dotyczących wyboru żywności i zasad, które należy przestrzegać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

Tagi:

GISŻywnośćRolnictwo

Podobne artykuły

Wiadomości

Wysokość dopłat do paliwa. Jasna deklaracja szefa MRiRW
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zmiany w kwestii dopłaty do nawozów. Minister rolnictwa zapowiedział
Czytaj więcej >

Wiadomości

Od 1.06. nowa granica dochodów dla zawieszenia emerytury lub renty w KRUS
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mikrobiogazownie: zaproszenie na bezpłatne warsztaty dla rolników
Czytaj więcej >

Wiadomości

KRUS: 31.05 to ostatni dzień na złożenie ważnego oświadczenia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostatni moment na złożenie wniosku. 812 tys. rolników poprosiło o wsparcie
Czytaj więcej >
Magdalena Maffioli

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Finanse i Prawo

Magdalena Maffioli

Produkujesz jaja lub drób? Od 9.06 rusza nabór wniosków o dopłaty
Czytaj więcej >
Finanse i Prawo

Magdalena Maffioli

Wiemy, ilu producentów zboża złożyło wnioski o dotacje od 1.06
Czytaj więcej >
Wiadomości

Magdalena Maffioli

Tylko 21 dni na złożenie wniosku. Rusza nowa forma pomocy dla rolników
Czytaj więcej >
Wiadomości

Magdalena Maffioli

Pomoc dla rolników? KE przesądziła w trzech sprawach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Magdalena Maffioli

Nieoficjalne: KE zdecydowała ws. importu zboża z Ukrainy
Czytaj więcej >
Wiadomości

Magdalena Maffioli

Dopłaty 2023: wiemy, ilu rolników zawnioskowało do 2 czerwca
Czytaj więcej >