Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wypadek podczas prac polowych. 52-letni rolnik doznał urazu
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.06.2022 02:02

Wypadek podczas prac polowych. 52-letni rolnik doznał urazu

Rolnik - ciągnik
OSP Lubań/Facebook

Wczoraj w Starym Barkoczynie (woj. pomorskie) doszło do wypadku z udziałem maszyny rolniczej. Podczas zdarzenia ranny został 52-letni rolnik.

Do zdarzenia o godzinie 19.15 zadysponowano druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Lubań. Na miejscu zdarzenia pojawili się także JRG Kościerzyna, OSP KSRG Nowa Karczma, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz funkcjonariusze policji.

Do wypadku podczas prac polowych. Jak przekazał portal kościerzyna.naszemiasto.pl, podczas zdarzenia 52-letni mężczyzna doznał urazu twarzoczaszki. Mężczyzna podczas pracy miał upaść na maszynę rozrzucającą siano.

Jak doszło do wypadku?

Jak przekazał Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, zgodnie ze wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy policji, za kierownicą traktora siedziała 49-letnia żona poszkodowanego.

- Mężczyzna znajdował się w pobliżu maszyny i niefortunnie poślizgnął się, a następnie upadł na ostre części urządzenia - cytuje słowa Kwidzińskiego portal.

49-latka została przebadana alkomatem, jak się okazało, podczas wypadku męża, była trzeźwa.

52-latek trafił do szpitala

Na miejscu zdarzenia pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę do szpitala. 52-latek na skutek wypadku doznał urazu twarzoczaszki.

Jak informowaliśmy wczoraj, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawił się także w Wielkie Pułkowo w powiecie Wąbrzeskim, gdzie podczas prac polowych ranny został 55-letni rolnik. Więcej na temat tego zdarzenia można przeczytać >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: OSP Lubań/Facebook, Kościerzyna.naszemiasto.pl