Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

pożar pustków żuławski
Facebook / OSP Pustków Żurawski

Pomimo wyższej wilgotności terenu wskutek częstszych opadów atmosferycznych, pożary budynków gospodarczych nie ustępują. Ochotnicza Straż Pożarna z Pustkowa Żurawskiego poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o dramatycznym pożarze stodoły w województwie dolnośląskim.

Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że w środku budynku znajdują się trzy osoby w kryzysie bezdomności.

Dolnośląskie: trzy osoby w płonącej stodole

Informację o tragicznym zdarzeniu przekazała Ochotnicza Straż Pożarna z Pustkowa Żurawskiego na swoim profilu na portalu Facebook.

Zgłoszenie o płonącej stodole we wsi Cieszyce (gm. Kobierzyce, woj. dolnośląskie) strażacy otrzymali w poniedziałek 30 sierpnia 2021 roku po godzinie 20:30.

Po przyjeździe na miejsce okoliczni mieszkańcy poinformowali strażaków o tym, że wewnątrz płonącego budynku najprawdopodobniej przebywają trzy osoby dotknięte kryzysem bezdomności.

Na miejscu działały jednostki JRG PSP Kąty Wrocławskie, OSP Pustków Żurawski, OSP KSRG Kobierzyce, OSP KSRG Pustków Wilczkowski, OSP KSRG Gniechowice, JRG PSP Wrocław, OSP Starówka, KP PSP Wrocław i KW PSP Wrocław, a także zespół ratownictwa medycznego i funkcjonariusze policji.

Tragiczny finał pożaru

Jak poinformowali strażacy z OSP Pustków Żurawski w komunikacie w mediach społecznościowych, do środka budynku wpuszczono rotę, by móc zlokalizować znajdujące się w stodole osoby.

Kilka minut później odnaleziono dwie nieprzytomne osoby, które zostały niezwłocznie ewakuowane na zewnątrz płonącego budynku.

Trzecia ofiara została zlokalizowana w stodole w momencie, gdy budynek był już dogaszany.

Strażacy przekazali, iż wszystkie znalezione przez nich osoby poniosły śmierć na miejscu zdarzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / OSP Pustków Żurawski