RolnikInfo.pl
ciągnik pole las

pixabay.com

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Nie trzeba nikomu powtarzać dwa razy, że nadużywanie alkoholu i dostęp do broni są bardzo złą kombinacją. 24 marca 2021 roku policja w Łasku otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu zaatakował dwóch braci pracujących w lesie.

Agresor miał przy sobie bagnet i za pomocą gróźb chciał uzyskać od mężczyzn pieniądze. Gdy jego plany spełzły na niczym, rozzłoszczony porażką, zniszczył bronią ciągnik swoich ofiar. 

Z bagnetem na traktor

24 marca 2021 roku w lesie na terenie województwa łódzkiego pracowało dwóch braci - przyjechali na miejsce ciągnikiem i z pewnością nie podejrzewali, że ich dzień okaże się mieć tak przedziwny finał.

W pewnym momencie przy ich boku pojawił się mężczyzna, który - grożąc trzymanym przez siebie bagnetem - w agresywny sposób domagał się od swoich ofiar gotówki.

Agresor posunął się nawet do rzucania gróźb, iż pozbawi dwóch mężczyzn życia. Wkrótce okazało się, że bracia nie zamierzają ulegać nietrzeźwemu posiadaczowi bagnetu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Mężczyzna, rozzłoszczony nieoczekiwanym dla niego zwrotem akcji, postanowił zniszczyć ciągnik, którym jego ofiary przyjechały do lasu.

By wyładować frustrację, nietrzeźwy mężczyzna ruszył z bagnetem na traktor i wbił broń w koło pojazdu. Później oddalił się, a bracia powiadomili o zdarzeniu łódzką policję.

29-letni właściciel bagnetu, wraz ze swoją nietypową bronią, został szybko namierzony przez funkcjonariuszy policji. Jak się okazało, policjanci potwierdzili, iż mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rozboje i niszczenie prywatnego mienia

Agresywny mieszkaniec powiatu bełchatowskiego odpowie za swoje czyny przed sądem. Po wytrzeźwieniu został tymczasowo aresztowany - za groźby i zniszczenie mienia grozi mu obecnie nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W 2020 roku w województwie łódzkim stwierdzono 303 przestępstwa określane jako rozbój, kradzież i wymuszenie rozbójnicze. W całej Polsce odnotowano 4465 przypadków tego typu w całym ubiegłym roku. 

Uszkodzenie mienia policja stwierdziła 34 713 razy w całej Polsce w 2020 roku. W województwie łódzkim do tego typu przestępstwa doszło 2 261 razy. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl, statystyka.policja.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

zestaw

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek

Czytaj więcej >
wypadek ciągnik

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna

Czytaj więcej >
kombajn ziemniaki

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny

Czytaj więcej >
wypadek

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki

Czytaj więcej >