Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:33

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

ciągnik pole las
pixabay.com

Agresor miał przy sobie bagnet i za pomocą gróźb chciał uzyskać od mężczyzn pieniądze. Gdy jego plany spełzły na niczym, rozzłoszczony porażką, zniszczył bronią ciągnik swoich ofiar. 

Z bagnetem na traktor

24 marca 2021 roku w lesie na terenie województwa łódzkiego pracowało dwóch braci - przyjechali na miejsce ciągnikiem i z pewnością nie podejrzewali, że ich dzień okaże się mieć tak przedziwny finał.

W pewnym momencie przy ich boku pojawił się mężczyzna, który - grożąc trzymanym przez siebie bagnetem - w agresywny sposób domagał się od swoich ofiar gotówki.

Agresor posunął się nawet do rzucania gróźb, iż pozbawi dwóch mężczyzn życia. Wkrótce okazało się, że bracia nie zamierzają ulegać nietrzeźwemu posiadaczowi bagnetu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Mężczyzna, rozzłoszczony nieoczekiwanym dla niego zwrotem akcji, postanowił zniszczyć ciągnik, którym jego ofiary przyjechały do lasu.

By wyładować frustrację, nietrzeźwy mężczyzna ruszył z bagnetem na traktor i wbił broń w koło pojazdu. Później oddalił się, a bracia powiadomili o zdarzeniu łódzką policję.

29-letni właściciel bagnetu, wraz ze swoją nietypową bronią, został szybko namierzony przez funkcjonariuszy policji. Jak się okazało, policjanci potwierdzili, iż mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rozboje i niszczenie prywatnego mienia

Agresywny mieszkaniec powiatu bełchatowskiego odpowie za swoje czyny przed sądem. Po wytrzeźwieniu został tymczasowo aresztowany - za groźby i zniszczenie mienia grozi mu obecnie nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W 2020 roku w województwie łódzkim stwierdzono 303 przestępstwa określane jako rozbój, kradzież i wymuszenie rozbójnicze. W całej Polsce odnotowano 4465 przypadków tego typu w całym ubiegłym roku. 

Uszkodzenie mienia policja stwierdziła 34 713 razy w całej Polsce w 2020 roku. W województwie łódzkim do tego typu przestępstwa doszło 2 261 razy. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl, statystyka.policja.pl