RolnikInfo.pl > Wieś > Zaczął kosić cudzy rzepak. Wszystko przez zaległe wynagrodzenie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Zaczął kosić cudzy rzepak. Wszystko przez zaległe wynagrodzenie

rzepak
pixabay.com / fot. manfredrichter

Spory dotyczące pracy i wypłacanej za nich płacy nie należą do rzadkości - kwestia ta nie omija również sektora rolniczego. W ostatnich dniach jeden z rolników w Unisławiu zaczął kosić rzepak należący do córki prezesa grupy Ziarno. Okazuje się, że Stefan Kowalski zwlekał z wypłaceniem rolnikowi należnych pieniędzy.

Na pole rzepaku błyskawicznie przyjechała policja, która zatrzymała rolnika przed dalszym koszeniem roślin.

By uzyskać należne pieniądze, zaczął kosić cudzy rzepak

Do przykrej sytuacji doszło w Unisławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego: jeden z rolników związany zawodowo z grupą Ziarno, która zalegała z wypłaceniem mu pieniędzy za wydany towar, zdecydował, że bez proszenia o pieniądze odzyska swoją własność.

Warto dodać, że grupa Ziarno, której prezesem jest Stefan Kowalski, winna była w tamtym czasie zapłatę za zboże i rzepak aż ośmiuset innym rolnikom.

Wspomniany rolnik postanowił, że uzyska swój rzepak z powrotem w dość nieoczekiwany sposób - wjechał kombajnem na pole córki prezesa grupy Ziarno i zaczął kosić dojrzałe rośliny.

Na miejsce przyjechała policja, by zatrzymać rolnika przed dalszą pracą na terenie cudzej uprawy.

Finał zdarzenia

Choć wielu rolników z pewnością zrozumiałoby desperację mężczyzny, który wyjechał kombajnem na pole córki Stefana Kowalskiego, to jego czyn w żadnym wypadku nie może być uzasadniony w sposób prawny.

Jak podaje portal wrp.pl, sam prezes spółki Ziarno zastrzega, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by wszyscy rolnicy otrzymali należną zapłatę na zboże i rzepak.

Sprawę rolnika skomentował nawet prezes Izby Rolniczej województwa kujawsko-pomorskiego. Ryszard Kierzek w rozmowie z Gazetą Pomorską uznał, że nie dziwi się zachowaniu mężczyzny, choć nie popiera łamania prawa.

Według informacji przekazanych przez wrp.pl, sprawa dotycząca wypłaty zaległych należności rolnikom przez grupę Ziarno znalazła toczy się aktualnie w prokuraturze.

Proces trwa jednak dość długo, a rolnicy są w coraz gorszej sytuacji finansowej.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wrp.pl