Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Zderzenie ciągnika z TIR-em na Mazowszu. Winny kolizji trafił do szpitala
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 02.07.2024 13:53

Zderzenie ciągnika z TIR-em na Mazowszu. Winny kolizji trafił do szpitala

wypadek drogowy
fot. KPP Maków Mazowiecki

W piątek po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym. Po dojechaniu mundurowych do miejscowości Długołęka Wielka, okazało się, że zderzyły się tam dwa pojazdy: ciągnik rolniczy oraz samochód ciężarowy. Jeden z kierowców został przetransportowany do szpitala.
 

Zderzenie ciagnika z TIRem

28 czerwca tuż po godzinie 15:00, doszło do poważnego zdarzenia drogowego w miejscowości Długołęka Wielka, w gminie Młynarze na Mazowszu. Jadący ciągnikiem rolniczym marki Ursus 75-letni mężczyzna, zderzył się z samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą, prowadzonym przez 41-latka, mieszkańca powiatu ostrołęckiego.

Na miejsce zdarzenia wezwano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji z Makowa Mazowieckiego. Fotografie z miejsca wypadku pokazują jak ogromna musiała to być siła, aby ciągnik został przełamany jak zapałka w pół.

 

286-185292.jpg
fot. KPP Maków Mazowiecki


 

Renta rolnicza równa alkoholowej. WIR: "wkrótce nie będzie komu pracować"

Kto zawinił kolizji?

Policja po zjawieniu się na miejscu, w pierwszej kolejności przebadała obu kierowców alkomatem. Ani kierowca ciągnika, ani ciężarówki nie prowadzili pojazdów po spożyciu alkoholu. Dalsze ustalenia doprowadziły mundurowych do wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Okazało się, że 75-letni traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ciężarówce, co doprowadziło do zderzenia obu pojazdów. Ciągnik został złamany w pół, po czym ze zbiornika zaczął wyciekać olej napędowy. Wezwano straż pożarną, która zasypała sorbentem rozlane paliwo.
 

286-185294.jpg
fot. KPP Maków Mazowiecki

Traktorzysta trafił do szpitala

Mimo, że wypadek wyglądał poważnie, to jednak na szczęście nie skończyło się to tragedią. 75-letni traktorzysta odniósł co prawda delikatne obrażenia ciała i został przetransportowany do szpitala, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja ostrzega przed nieodpowiedzialną jazdą po drodze. 

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji na drogach naszego powiatu. Dlatego też apelujemy do kierujących, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. - przestrzega podkomisarz Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji z Makowa Mazowieckiego.