zielony ład Mateusz Morawiecki
Piotr Molecki/East News
Autor Magdalena Więckowska - 19 Marca 2021

Premier zapowiedział wstrzymanie prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu

Na sobotę 20 marca br. zaplanowana była prezentacja założeń Nowego Zielonego Ładu. Niestety, ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w naszym kraju, premier Mateusz Morawiecki zadecydował o przesunięciu daty wydarzenia.

Informację o zmianach planów przekazała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Punkt ciężkości działań rządu został na najbliższe dni przesunięty na walkę z pandemią.

Premier Mateusz Morawiecki o prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu

W ostatnich dniach pandemia wirusa COVID-19 przybiera na sile, co powoduje zmiany wielu planów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym. Rzeczniczka PiS poinformowała o zmianach dotyczących prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu:

- Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę.

Anita Czerwińska przekazała opinii publicznej, że rząd skupia się obecnie na walce z epidemią COVID-19. Kiedy możemy się spodziewać prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu? Okazuje się, że na tę wiadomość przyjdzie nieco poczekać.

Czy koty na wsi powinny wychodzić na zewnątrz? WyjaśniamyCzy koty na wsi powinny wychodzić na zewnątrz? WyjaśniamyCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Na temat anulowania planów wypowiedział się także szef rządu, premier Mateusz Morawiecki:

- Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy, niż ta, żeby 100 procent czasu wszystkich, a w szczególności rządzących, przeznaczyć na ratowanie zdrowia, życia, a do tego należy również organizacja pracy, punktów szczepień, nadzór i wszystko, co wiąże się z właściwym przygotowaniem procesu leczenia.

Nowy Zielony Ład

Nowy Zielony Ład jest niezwykle ważną kwestią dla rolników - będzie on bowiem w ogromnej mierze regulować ich codzienne funkcjonowanie w pracy na wsi. Zgodnie z wymogami unijnymi, Europa do 2050 roku ma stać się obszarem neutralnym klimatycznie.

By te założenia miały szansę stać się rzeczywistością, potrzebna jest ogromna praca nie tylko każdego z państw członkowskich, ale również samych rolników. Nowy Zielony Ład ma być drogą do osiągnięcia tego celu.

W ramach prezentacji Nowego Zielonego Ładu rolnicy mogą najprawdopodobniej spodziewać się informacji na temat nowych, bardziej efektywnych sposobów wykorzystania zasobów poprzez przejście na system gospodarki o obiegu zamkniętym, a także oczekiwań dotyczących bardziej zrównoważonej produkcji żywności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl, PAP

Następny artykuł