RolnikInfo.pl
zielony ład Mateusz Morawiecki

Piotr Molecki/East News

Premier zapowiedział wstrzymanie prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na sobotę 20 marca br. zaplanowana była prezentacja założeń Nowego Zielonego Ładu. Niestety, ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w naszym kraju, premier Mateusz Morawiecki zadecydował o przesunięciu daty wydarzenia.

Informację o zmianach planów przekazała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Punkt ciężkości działań rządu został na najbliższe dni przesunięty na walkę z pandemią. 

Premier Mateusz Morawiecki o prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu

W ostatnich dniach pandemia wirusa COVID-19 przybiera na sile, co powoduje zmiany wielu planów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym. Rzeczniczka PiS poinformowała o zmianach dotyczących prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu: 

- Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę.

Anita Czerwińska przekazała opinii publicznej, że rząd skupia się obecnie na walce z epidemią COVID-19. Kiedy możemy się spodziewać prezentacji założeń Nowego Zielonego Ładu? Okazuje się, że na tę wiadomość przyjdzie nieco poczekać.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Na temat anulowania planów wypowiedział się także szef rządu, premier Mateusz Morawiecki: 

- Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy, niż ta, żeby 100 procent czasu wszystkich, a w szczególności rządzących, przeznaczyć na ratowanie zdrowia, życia, a do tego należy również organizacja pracy, punktów szczepień, nadzór i wszystko, co wiąże się z właściwym przygotowaniem procesu leczenia.

Nowy Zielony Ład

Nowy Zielony Ład jest niezwykle ważną kwestią dla rolników - będzie on bowiem w ogromnej mierze regulować ich codzienne funkcjonowanie w pracy na wsi. Zgodnie z wymogami unijnymi, Europa do 2050 roku ma stać się obszarem neutralnym klimatycznie.

By te założenia miały szansę stać się rzeczywistością, potrzebna jest ogromna praca nie tylko każdego z państw członkowskich, ale również samych rolników. Nowy Zielony Ład ma być drogą do osiągnięcia tego celu.

W ramach prezentacji Nowego Zielonego Ładu rolnicy mogą najprawdopodobniej spodziewać się informacji na temat nowych, bardziej efektywnych sposobów wykorzystania zasobów poprzez przejście na system gospodarki o obiegu zamkniętym, a także oczekiwań dotyczących bardziej zrównoważonej produkcji żywności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl, PAP

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >