Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Ciężarówka przewożąca świnie wypadła z drogi. Kilka zwierząt padło
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Ciężarówka przewożąca świnie wypadła z drogi. Kilka zwierząt padło

Michał Wojtczak OSP Golina - koło Jarocina/Facebook
Michał Wojtczak/ OSP Golina - koło Jarocina/Facebook

Pomiędzy Goliną a Jarocinem (woj. wielkopolskie) samochód ciężarowy przewożący świnie wypadł z drogi. Jak powiadomiono, nie wszystkie zwierzęta przeżyły zdarzenie.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 13 lipca bieżącego roku. Jak powiadomił Michał Wojtczak z OSP Golina, strażacy ochotnicy zostali zadysponowani do zdarzenia o godzinie 11:48.

Ciężarówka przewożąca świnie wypadła z drogi

- Samochód ciężarowy z przyczepą przewożący żywe zwierzęta wjechał do rowu, po czym przyczepa przewróciła się - powiadomiono.

W przyczepie przewożono około 170 świń. Po przewróceniu się przyczepy na bok, część transportowanych świń uciekło na zewnątrz. Niestety, kilka świń padło na skutek zdarzenia na drodze. Pozostałe, żywe świnie zostały przeładowane do podstawionej na miejsce zdarzenia ciężarówki.

Jak doszło do zdarzenia?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal jarocin112.pl, świadkowie zdarzenia przekonywali, że kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia z autem, które wyprzedzało „na trzeciego”.

Podczas akcji na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki JRG Jarocin, OSP Golina, a także funkcjonariusze policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu trzody chlewnej oraz kierowaniu ruchem. Akcja zakończyła się po trzech godzinach, w tym czasie ruch drogowy w miejscu zdarzenia był utrudniony.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: OSP Golina - koło Jarocina/Facebook, jarocin112.pl