RolnikInfo.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Lasy Państwowe. Wraca plan otwarcia sieci sklepów, hoteli i restauracji

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Lasy Państwowe, choć nie posiadają osobowości prawnej i nie są przedsiębiorstwem, mają w planach reaktywację dawnego pomysłu dotyczącego stworzenia sieci sklepów z żywnością. Sklepy te mają promować zdrową żywność, a także przynosić zyski finansowe.

Jak informuje Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na swoim profilu na Twitterze, pod nazwą Dobre z lasu mają również działać hotele i bistra.

Lasy Państwowe otwierają sieć sklepów, hoteli i restauracji

Gazeta Puls Biznesu przekazała, że idea stworzenia sieci sklepów oferujących dziczyznę i produkty leśne pojawiła się po raz pierwszy ponad cztery lata temu. Jej autorem był urzędujący wtedy dyrektor generalny Konrad Tomaszewski.

W ramach ówczesnych planów była sprzedaż dziczyzny, miodu, jagód i przetworów grzybowych w kilkunastu punktach na terenie centrów handlowych w całym kraju.

Po zmianie dyrektora generalnego Lasów Państwowych pomysł ucichł; dyskusje na ten temat powróciły w momencie, gdy stanowisko to zajął p. o. obecnego dyrektora Józef Kubica.

Co oznaczałaby w praktyce reaktywacja dawnego pomysłu Konrada Tomaszewskiego? Zarówno sieć sklepów pod nazwą Dobre z lasu, jak i bistra i hotele miałyby nie tylko promować Lasy Państwowe, ale przynosić wymierne zyski finansowe. Na obecną Lasy Państwowe nie podzieliły się jednak szczegółowymi prognozami na temat aspektów ekonomicznych planowanego przedsięwzięcia.

Lokalizacje pierwszych sklepów

Jedyny sklep należący do Lasów Państwowych działał przez jakiś czas na warszawskim Wilanowie, jednakże kryzys wywołany pandemią koronawirusa wymusił jego zamknięcie.

Wiadomo, że sklepy Dobre z lasu miałyby być otwarte najpierw w Szczecinie, Katowicach i Krakowie.

Docelowo sklepy sieci miałyby pojawić się na terenie każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych. Część z nich wyraziła już chęć uczestnictwa w działaniach.

Portal money.pl informuje, że pierwszy hotel Dobre z lasu ma powstać w Solcu Kujawskim, przy trasie S10, na miejscu obecnego hotelu pod szyldem Leśnik.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Kołodziejczak w mocnych słowach o premierze. Zapowiada paraliż kraju

  • Emilia Korolczuk na odsiecz potrzebującym. Apel o adopcję wiejskich kotów

  • Rolnicy strajkują po raz kolejny. Minister Puda podziwia w tym czasie kiszone buraki

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: money.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Biznes

"Tam tak samo pracują ludzie". Agrounia skrytykowana za akcje w supermarketach
Czytaj więcej >

Biznes

W wielu lasach próżno szukać kurek. Najtrudniejsza sytuacja od 40 lat
Czytaj więcej >

Biznes

Wielka Brytania: rolnicy wylewają dziesiątki tysięcy litrów mleka. Powód jest jeden
Czytaj więcej >

Biznes

Niekorzystne prognozy dla pszczelarzy. Ilość miodu może niepokoić
Czytaj więcej >

Biznes

Dramatycznie niskie ceny jabłek. Sadownicy załamują ręce
Czytaj więcej >

Biznes

GUS: podano wysokość średniego dochodu z jednego hektara za ubiegły rok
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]