RolnikInfo.pl > Biznes > Lasy Państwowe. Wraca plan otwarcia sieci sklepów, hoteli i restauracji
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Lasy Państwowe. Wraca plan otwarcia sieci sklepów, hoteli i restauracji

lasy państwowe
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Lasy Państwowe, choć nie posiadają osobowości prawnej i nie są przedsiębiorstwem, mają w planach reaktywację dawnego pomysłu dotyczącego stworzenia sieci sklepów z żywnością. Sklepy te mają promować zdrową żywność, a także przynosić zyski finansowe.

Jak informuje Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na swoim profilu na Twitterze, pod nazwą Dobre z lasu mają również działać hotele i bistra.

Lasy Państwowe otwierają sieć sklepów, hoteli i restauracji

Gazeta Puls Biznesu przekazała, że idea stworzenia sieci sklepów oferujących dziczyznę i produkty leśne pojawiła się po raz pierwszy ponad cztery lata temu. Jej autorem był urzędujący wtedy dyrektor generalny Konrad Tomaszewski.

W ramach ówczesnych planów była sprzedaż dziczyzny, miodu, jagód i przetworów grzybowych w kilkunastu punktach na terenie centrów handlowych w całym kraju.

Po zmianie dyrektora generalnego Lasów Państwowych pomysł ucichł; dyskusje na ten temat powróciły w momencie, gdy stanowisko to zajął p. o. obecnego dyrektora Józef Kubica.

Co oznaczałaby w praktyce reaktywacja dawnego pomysłu Konrada Tomaszewskiego? Zarówno sieć sklepów pod nazwą Dobre z lasu, jak i bistra i hotele miałyby nie tylko promować Lasy Państwowe, ale przynosić wymierne zyski finansowe. Na obecną Lasy Państwowe nie podzieliły się jednak szczegółowymi prognozami na temat aspektów ekonomicznych planowanego przedsięwzięcia.

Lokalizacje pierwszych sklepów

Jedyny sklep należący do Lasów Państwowych działał przez jakiś czas na warszawskim Wilanowie, jednakże kryzys wywołany pandemią koronawirusa wymusił jego zamknięcie.

Wiadomo, że sklepy Dobre z lasu miałyby być otwarte najpierw w Szczecinie, Katowicach i Krakowie.

Docelowo sklepy sieci miałyby pojawić się na terenie każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych. Część z nich wyraziła już chęć uczestnictwa w działaniach.

Portal money.pl informuje, że pierwszy hotel Dobre z lasu ma powstać w Solcu Kujawskim, przy trasie S10, na miejscu obecnego hotelu pod szyldem Leśnik.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: money.pl