Pożar - straż pożarna
OSP Ldzań
Autor Aneta Wasilewska - 11 Kwietnia 2021

Łódzkie: Pobił rolnika i podłożył ogień pod gospodarstwo. Spłonęły m.in. maszyny rolnicze

W miejscowości Barycz w województwie łódzkim doszło do rozległego pożaru stodoły i garażu, w którym znajdowały się między innymi maszyny rolnicze. Jak się okazało, do pożaru doszło na skutek podpalenia. 35-lentni podejrzany został zatrzymany, grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut zniszczenia mienia, ale i wymuszenia rozbójniczego.

Do pożaru doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia w miejscowości Barycz w województwie łódzkim. Strażacy zostali zadysponowani na miejsce przez dyżurnego SK KP PSP w Pabianicach, jak się okazało w miejscowości Barycz, doszło do pożaru zabudowań gospodarczych.

Akcja na miejscu zdarzenia

- Był to rozległy pożar, który objął zasięgiem stodołę, garaż oraz znajdujące się w nim sprzęty - w tym m.in. spaleniu uległy znajdujące się w środku 4 samochody - informują strażacy z OSP Ldzań.

Woj. podlaskie: Tragiczne w skutkach zderzenie samochodu z furmanką. Nie żyje woźnicaWoj. podlaskie: Tragiczne w skutkach zderzenie samochodu z furmanką. Nie żyje woźnicaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Podczas pożaru z dymem poszły także maszyny rolnicze, drewno konstrukcyjne, wóz konny, kosiarka i łódka. Jak przekazali strażacy z OSP KSRG DOBROŃ, na skutek pożaru nikt nie został ranny. Uratowane mienie oszacowane na około 200 tys. zł, natomiast wartość zniszczonych pojazdów wyniosła ok. 45000 zł. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mł. kpt. Szymona Giza z komendy PSP, najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Na miejscu zdarzenia strażacy byli odpowiedzialni za zbudowanie linii i podanie dwóch prądów wody na budynki zajęte ogniem. Strażacy z OSP Chechło w tym samym czasie działali z drugiej strony, by obronić przed ogniem inne budynki. Jak przekazali strażacy z OSP Ldzań, ze względu na specyfikę pożaru i duże stężenie wydzielających się gazów podczas pożaru, druhowie pracowali z użyciem Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych.

W akcji brali udział OSP KSRG Dobroń, OSP w Chechle, OSP Ldzań, JRG Pabianice, JRG Pabianice, JRG Łask oraz funkcjonariusze policji. Jak przekazali strażacy z OSP KSRG DOBROŃ akcja trwała od 2:51 do 5:51.

Podpalacz zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

Jak powiadomili funkcjonariusze z KPP w Pabianicach w miniony piątek, mężczyzna podejrzany o podłożenie ognia w miejscowości Barycz został zatrzymany. Jak się okazało, podpalacz w połowie marca pobił właściciela zniszczonych posesji.

- Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że 15 marca 2021 roku podejrzewany dotkliwie pobił właściciela zniszczonych sprzętów, w celu wymuszenia na nim podpisania dokumentów sprzedaży bmw - poinformowali funkcjonariusze z KPP Pabianice.

35-letni podpalacz usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego i zniszczenia mienia. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie zgodnie z decyzją sądu, podpalacz spędzi trzy miesiące w areszcie tymczasowym.

pożar

pożar

Fot. OSP KSRG DOBROŃ/Facebook

pożar

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: OSP Ldzań, OSP KSRG DOBROŃ, KPP Pabianice

Następny artykuł