RolnikInfo.pl
Pożar - straż pożarna

OSP Ldzań

Łódzkie: Pobił rolnika i podłożył ogień pod gospodarstwo. Spłonęły m.in. maszyny rolnicze

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miejscowości Barycz w województwie łódzkim doszło do rozległego pożaru stodoły i garażu, w którym znajdowały się między innymi maszyny rolnicze. Jak się okazało, do pożaru doszło na skutek podpalenia. 35-lentni podejrzany został zatrzymany, grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut zniszczenia mienia, ale i wymuszenia rozbójniczego.

Do pożaru doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia w miejscowości Barycz w województwie łódzkim. Strażacy zostali zadysponowani na miejsce przez dyżurnego SK KP PSP w Pabianicach, jak się okazało w miejscowości Barycz, doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. 

Akcja na miejscu zdarzenia 

- Był to rozległy pożar, który objął zasięgiem stodołę, garaż oraz znajdujące się w nim sprzęty - w tym m.in. spaleniu uległy znajdujące się w środku 4 samochody - informują strażacy z OSP Ldzań. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Podczas pożaru z dymem poszły także maszyny rolnicze, drewno konstrukcyjne, wóz konny, kosiarka i łódka. Jak przekazali strażacy z OSP KSRG DOBROŃ, na skutek pożaru nikt nie został ranny. Uratowane mienie oszacowane na około 200 tys. zł, natomiast wartość zniszczonych pojazdów wyniosła ok. 45000 zł. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mł. kpt. Szymona Giza z komendy PSP, najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Na miejscu zdarzenia strażacy byli odpowiedzialni za zbudowanie linii i podanie dwóch prądów wody na budynki zajęte ogniem. Strażacy z OSP Chechło w tym samym czasie działali z drugiej strony, by obronić przed ogniem inne budynki. Jak przekazali strażacy z OSP Ldzań, ze względu na specyfikę pożaru i duże stężenie wydzielających się gazów podczas pożaru, druhowie pracowali z użyciem Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych.

W akcji brali udział OSP KSRG Dobroń, OSP w Chechle, OSP Ldzań, JRG Pabianice, JRG Pabianice, JRG Łask oraz funkcjonariusze policji. Jak przekazali strażacy z OSP KSRG DOBROŃ akcja trwała od 2:51 do 5:51.

Podpalacz zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia 

Jak powiadomili funkcjonariusze z KPP w Pabianicach w miniony piątek, mężczyzna podejrzany o podłożenie ognia w miejscowości Barycz został zatrzymany. Jak się okazało, podpalacz w połowie marca pobił właściciela zniszczonych posesji.

- Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że 15 marca 2021 roku podejrzewany dotkliwie pobił właściciela zniszczonych sprzętów, w celu wymuszenia na nim podpisania dokumentów sprzedaży bmw - poinformowali funkcjonariusze z KPP Pabianice. 

35-letni podpalacz usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego i zniszczenia mienia. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie zgodnie z decyzją sądu, podpalacz spędzi trzy miesiące w areszcie tymczasowym

Fot. OSP KSRG DOBROŃ/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: OSP Ldzań, OSP KSRG DOBROŃ, KPP Pabianice

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >