Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Lubelskie. Ciągnik zderzył się z osobówką. Traktorzysta trafił do szpitala
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 22.05.2024 19:39

Lubelskie. Ciągnik zderzył się z osobówką. Traktorzysta trafił do szpitala

wypadek drogowy
fot. KPP Opole Lubelskie

W miejscowości Michałów w woj. lubelskim doszło we wtorek po południu do groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i auta osobowego. Zderzenie obu pojazdów spowodowało wywrócenie maszyny i oderwanie tylnego koła. Rannego traktorzystę przetransportowano do szpitala.

Poważne zderzenie dwóch pojazdów w Michałowie

Do zdarzenia doszło 21 maja we wtorek po godzinie 14:00 w miejscowości Michałów (gm. Józefów nad Wisłą). Jadący ciągnikiem rolniczym Ursus 53-letni mężczyzna, zderzył się z autem osobowym marki Peugeot.

Osobówką kierowała 38-letnia mieszkanka gminy Józefów nad Wisłą. Wskutek zderzenia ranny został kierowca ciągnika. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

ZOBACZ: https://rolnikinfo.pl/wystarczylo-kilka-minut-sadownicy-sa-zalamani-zdjecia-obiegly-siec-is-wmm-200524

Marta Paszkin zaskoczyła fanów. Na komunię córki założyła oryginalną kreację

Przyczyny kolizji ustalone

Do wypadku zadysponowano służby ratunkowe oraz policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze policji szybko ustalili, kto przyczynił się do spowodowania wypadku. Okazało się, że to kierowca traktora nie dostosował się do zasad szczególnej ostrożności.

Do zderzenia doszło kiedy ciągnik wykonywał manewr skrętu w lewo – informuje aspirant Katarzyna Bigos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Mundurowi ustalili również, iż oboje kierujący byli trzeźwi.
 

Policja apeluje do kierowców

Siła uderzenia obu pojazdów spowodowała przewrócenie oderwanie lewego tylnego koła i wywrócenie traktora na bok. Ciągnik zatrzymał się na ogrodzeniu na czyjejś posesji. 

Na całe szczęście, 38-letnia kobieta nie doznała obrażeń ciała. Policja prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Mundurowi apelują do kierowców maszyn rolniczych, by zachowali na drodze szczególną ostrożność i obserwowali sytuację na drodze.