RolnikInfo.pl > Wieś > Obora stanęła w ogniu. Wewnątrz było 50 sztuk bydła
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Obora stanęła w ogniu. Wewnątrz było 50 sztuk bydła

pożar
Facebook / fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

Do niepokojącego zdarzenia doszło w nocy 6 lipca 2021 roku w jednym z gospodarstw rolnych w Żukowie. Kartuska straż pożarna otrzymała po północy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego, w którym znajdowało się łącznie pięćdziesiąt sztuk bydła.

Niestety, w wyniku pożaru zginęło 19 zwierząt. W akcji ratunkowej, trwającej około dziesięć godzin, brało udział czternaście zastępów straży pożarnej. Na obecną chwilę brak oficjalnych informacji na temat przyczyny pożaru.

Ogromny pożar w Żukowie

O pożarze budynku gospodarczego pełniącego funkcję obory i stodoły poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach na swoim profilu na Facebooku.

Do zaprószenia ognia w jednym z gospodarstw w Żukowie w województwie pomorskim doszło po północy we wtorek 6 lipca 2021 roku.

Płomienie w błyskawicznym tempie zajęły wnętrze budynku gospodarczego, a także część jego poddasza. Warto podkreślić, że w oborze znajdowało się wtedy aż pięćdziesiąt sztuk bydła.

Akcja ratownicza

Strażacy otrzymali zgłoszenie o szalejącym żywiole około pięćdziesiąt minut po północy i bez chwili zwłoki ruszyli, by ratować gospodarstwo w Żukowie.

Według relacji KP PSP z Kartuz na Facebooku wiemy, że strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także podali osiem prądów wody w natarciu i w obronie nie tylko na sam płonący obiekt, ale też i na sąsiednie budynki gospodarcze.

Gdy pożar stracił na sile, druhowie zajęli się przerzucaniem słomy z wnętrza palącej się obory, aby mieć możliwość całkowitego dogaszenia źródeł ognia.

Jak przekazali strażacy z Kartuz, nie wszystkie zwierzęta znajdujące się w budynku udało się uratować przed straszliwą śmiercią - zginęło w sumie dziewiętnaście sztuk bydła.

W akcji ratunkowej uczestniczyło czternaście zastępów straży pożarnej i funkcjonariusze policji.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wp.pl, Facebook / KP PSP w Kartuzach