RolnikInfo.pl
potok borsuk

Marek BAZAK/East News (zdj. ilustracyjne)

Osierocony borsuk znaleziony przy potoku. Nietypowa interwencja śląskiej policji

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Z bardzo nietypowym zdarzeniem musieli się zmierzyć funkcjonariusze policji w mieście Wisła. Jedna z okolicznych mieszkanek w okolicy potoku Łabajów słyszała dźwięki przypominające rozdzierający płacz dziecka. Jak się okazało - w miejscu śmierci swojej mamy rozpaczał mały borsuk.

Wystraszone zwierzątko zostało zabrane przez policjantów i strażaków - w dalszej kolejności borsuczym maluchem zaopiekowali się specjaliści z Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik. 

Na odsiecz małemu borsukowi

Funkcjonariusze policji chronią nie tylko ludzkie życie i bezpieczeństwo - nierzadko koleje ich zawodowego życia krzyżują się z losem zwierząt w potrzebie. W połowie kwietnia portal Rolnik Info w tekście zatytułowanym Kobieta znalazła na polnej drodze porzucone szczenięta. Nie były to psy informował o małych, osieroconych liskach, którym bez wahania pomogli policjanci. 

10 maja 2021 roku na oficjalnej stronie policji pojawił się komunikat, w którym opisano kolejną akcję pomocową zwieńczoną sukcesem. Tym razem głównym bohaterem historii okazał się być maleńki borsuk.

Jak przekazują policjanci KWP w Katowicach, jedna z mieszkanek Wisły na terenie województwa śląskiego, w nocy usłyszała dźwięki łudząco przypominające płacz dziecka. Zaniepokojona kobieta zadzwoniła na policję.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

W okolicach potoku Łabajów funkcjonariusze odnaleźli malucha - był to jednak borsuk, a nie człowiek. Mały ssak przebywał w okolicy bez swojej mamy, a w wyniku dalszych dociekań okazało się, że samica musiała najprawdopodobniej zginąć. 

W akcji wzięli udział też druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy złapali przestraszone borsucze dziecko i przekazali je pod opiekę policjantom.

Dalszy los małego borsuka

Co stało się z małym borsukiem po złapaniu przez służby? Mieszkaniec lasu został włożony do skrzynki z kocem, aby mógł się ogrzać i nieco uspokoić. Później zwierzak został przekazany Ośrodkowi Rehabilitacji Mysikrólik zlokalizowanego w Bielsku-Białej.

Zanim borsuk został przekazany pod opiekę specjalistów, pracownicy Ośrodka Rehabilitacji udzielili odpowiednich informacji policjantom, w taki sposób, aby niechcący nie wzbudzali dodatkowego stresu u małego zwierzęcia. 

Choć borsuk bez mamy znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji, to na szczęście znaleźli się ludzie gotowi mu pomóc. Policjanci nie po raz pierwszy informują o akcjach, w których ratują dzikie zwierzęta. 10 maja 2021 roku na oficjalnej stronie policji pojawił się komunikat o udanym oswobodzeniu sarny, która zaklinowała się w ogrodzeniu posesji w Mikołowie.

Choć dzikie zwierzęta coraz częściej wkraczają na tereny położone bliżej miast, to najczęściej mieszkańcy obszarów wiejskich na własną rękę pomagają rannym ssakom i ptakom. Pomimo codziennej pracy i licznych obowiązków warto dbać o to, by mieć wrażliwe serce - zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Poniżej prezentujemy lokalizację Wisły, na której terenie płynie potok Łabajów: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: policja.pl, Google Maps

Podobne artykuły

KRIR - koszenie trawy

Zwierzęta

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o niekoszenie trawników. Wszystko dla dobra pszczół

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Policja zatrzymała transport owiec z Polski i Rumunii. Porażająca skala nieprawidłowości

Czytaj więcej >
bóbr

Zwierzęta

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

Czytaj więcej >
łoś

Zwierzęta

Konający łoś nie otrzymał pomocy. Weterynarz: "Gmina mi nie zapłaci"

Czytaj więcej >
konie

Zwierzęta

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

Czytaj więcej >
ASF - ponad 1000 przypadków

Zwierzęta

ASF nie traci na sile. Od początku roku potwierdzono ponad 1000 przypadków

Czytaj więcej >