pogoda
ventusky.com
Autor Magdalena Więckowska - 19 Marca 2021

Pogoda oszalała? IMGW wydał ostrzeżenia dla części regionów w kraju

Choć doskonale wiemy, że powiedzenie "w marcu jak w garncu" istnieje nie bez przyczyny, to tegoroczna pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed opadami śniegu w północnej części kraju.

Instytut dodatkowo przestrzega kierowców przed oblodzonymi drogami na Pomorzu i w województwie kujawsko-pomorskim. Dobrą wiadomością jest fakt, że - jak podaje portal ventusky.com - w nadchodzącym tygodniu czeka nas ocieplenie.

Pogoda w marcu

Tegoroczna wiosna na obecną chwilę nie może się zdecydować, czy zagościć w Polsce na stałe: w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z bardzo zmienną aurą. W wielu regionach kraju pojawiły się przelotne opady śniegu, a nawet gradu.

W tym samym czasie temperatura stopniowo wzrasta, a zima zdaje się powoli słabnąć na sile. Pozory mogą jednak mylić, ponieważ Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla szeregu regionów w Polsce.

Dotyczą one opadów śniegu, a także oblodzonych jezdni, które mogą stać się źródłem niebezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zimowa aura na nowo zawita w północnej części naszego kraju, obejmując w szczególności województwo pomorskie oraz kujawsko-pomorskie, a także niewielką część Mazowsza.

Mazowieckie: 32-letni pomocnik sadownika wszedł do komory beztlenowej, mężczyzna trafił do szpitalaMazowieckie: 32-letni pomocnik sadownika wszedł do komory beztlenowej, mężczyzna trafił do szpitalaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Ponadto powrotu zimy mogą się spodziewać mieszkańcy Dolnego Śląska oraz południowych krańców Polski.

Ostrzeżenia pogodowe

Jak podaje IMGW, ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia przed opadami śniegu obowiązują w powiecie słupskim, bytowskim, puckim, wejherowskim, lęborskim, kartuskim, kościerskim, gdańskim, nowodworskim, malborskim, sztumskim, kwidzyńskim, tczewskim.

Na wymienionych wyżej terenach obowiązuje również ostrzeżenie przed oblodzeniami. Alerty obowiązują w dniu 19 marca 2021 roku.

Oblodzeń bez silnych opadów śniegu możemy się spodziewać w powiecie grudziądzkim, wąbrzeskim, brodnickim, rypińskim, golubsko-dobrzyńskim, lipnowskim i włocławskim. Podobne utrudnienia czekają mieszkańców Śląska, a dokładniej powiatów lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego i kłodzkiego.

W dniu 19 marca 2021 roku obowiązują także alerty pogodowe pierwszego stopnia przed opadami śniegu w powiatach: braniewskim, elbląskim, bartoszyckim, kętrzyńskim, lidzbarskim, olsztyńskim, ostródzkim, iławskim, nidzickim, szczycieńskim, mławskim, przasnyskim, ostrołęckim, makowskim, ciechanowskim, płońskim, pułtuskim i wyszkowskim.

Takie samo ostrzeżenie obowiązuje mieszkańców południowych krańców Polski, a zwłaszcza powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego, suskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego i krośnieńskiego.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: meteo.imgw.pl, ventusky.com

Następny artykuł