Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Policja ustaliła, kto odpowiada za pożary w gminie Głogówek. Wkrótce rozprawa sądowa
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Policja ustaliła, kto odpowiada za pożary w gminie Głogówek. Wkrótce rozprawa sądowa

policja
unsplash.com / fot. Marc Renken

Policja wzięła pod lupę serię tajemniczych podpaleń słomy na Opolszczyźnie. Sama idea celowego podpalania prywatnego mienia jest trudna do zrozumienia, jednakże mieszkańców najbardziej szokuje fakt, iż do podobnego czynu posunął się druh OSP. 

Policjanci namierzyli podpalaczy

Wedle ustaleń funkcjonariuszy policji, za podpalenia stert słomy w gminie Głogówek na Opolszczyźnie odpowiada 16-latek oraz 21-latek. W przypadku nieletniego sprawą zajmować się będzie sąd rodzinny. 

Dorosły, który okazał się dodatkowo druhem lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej, będzie tłumaczył się przed sądem w sprawie pięciu podpaleń, o które jest oskarżony.

Tajemnicze pożary miały miejsce na terenie gminy Głogówek od kwietnia do sierpnia 2020 roku - podpalenia wystąpiły na terenie Racławic Śląskich, Tomic, Górecznia, Lubrzy i Laskowic. Policjanci podają, iż wedle ich śledztwa ogień był podkładany przez nieletniego.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Co istotne, 16-latek już przyznał się do wywołania kilkunastu pożarów w okolicy. Skala zniszczeń jest duża, bowiem ogień strawił aż 1000 bel słomy, co równa się stratom finansowym rzędu 40 tysięcy złotych.

Dalsze szczegóły śledztwa

To jednak nie koniec informacji na temat serii podpaleń. Jak się okazało, 16-letni chłopak zeznał, iż do podkładania ognia namówił go 21-letni Przemysław T.

Wedle relacji młodszego z oskarżonych, druh OSP podwoził go pod określone gospodarstwa rolne i uczestniczył w rozniecaniu płomieni.

21-letni mężczyzna będzie odpowiadał wkrótce przed sądem za czynny udział w wywołaniu pięciu pożarów w gminie oraz zniszczenie prywatnej własności o wartości od 1300 do 20 tysięcy złotych.

Warto dodać, że druh, któremu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności, nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Obecnie Przemysław T. jest pod nadzorem policyjnym. Młodszym z oskarżonych zajmuje się sąd rodzinny i do spraw nieletnich.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Tagi: Policja Pożar