Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar na polu, spłonęło zboże. Na miejscu 11 zastępów straży pożarnej
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Pożar na polu, spłonęło zboże. Na miejscu 11 zastępów straży pożarnej

Radio Żnin FM/Facebook
Radio Żnin FM/Facebook

W piątkowe popołudnie 11 jednostek strażaków walczyło z ogniem. Ogień strawił zboże na pniu i słomę na około 40 ha. Pojawiło się zagrożenie dla sąsiednich lasów.

Wczoraj, 23 lipca bieżącego roku w Sulinowie (gmina Żnin, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do pożaru zboża na pniu i słomy. Jak powiadomił Paweł Filipiak, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Żninie, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 14:17.

Pożar zboża i słomy

Ze zgłoszenia, które wpłynęło do PSP w Żninie, wynikało, że płonie stóg. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru zboża na pniu i słomy.

- Nasze działania utrudniał silny wiatr porywisty. Sukcesywnie na teren działań były dosyłane kolejne zastępy OSP, w sumie działało 11 wozów gaśniczych i dwa samochody operacyjne - powiadomił Filipiak.

Na szczęście podczas zdarzenia nikt nie został ranny. W czasie pożaru nie spłonęła także żadna maszyna.

Rolnicy ruszyli na pomoc

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Radio Żnin FM, w akcję na miejscu zdarzenia włączyli się także okoliczni rolnicy, którzy przeorali fragment pola. Zagrożony był znajdujący się nieopodal niewielki las. Strażakom udało się ochronić go przed ogniem.

Na ten moment przyczyna pożaru nie jest znana. Jak przekazał portal znin.naszemiasto.pl, zboże najprawdopodobniej zapaliło się od jednej z maszyn, która pracowała na polu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Radio Żnin FM, znin.naszemiasto.pl, TVP3 Bydgoszcz