Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Protest rolników we Francji. Doszło do zatrzymań, policja użyła gazu łzawiącego
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:33

Protest rolników we Francji. Doszło do zatrzymań, policja użyła gazu łzawiącego

Francja - protest
ClementToulouse/ Twitter

Jak podaje portal La Bien Public, na wtorkowej demonstracji pojawiło się prawie 250 ciągników i 300 rolników. Około godziny 10:30 protestujący pojawili się przed Regionalną Dyrekcją ds. Środowiska, Planowania i Mieszkalnictwa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PAP, demonstrujący przedarli się na teren, gdzie podpalili obornik, opony i słomy. Na miejscu policja użyła gazu łzawiącego.

Zatrzymania podczas protestów 

Po użyciu gazu łzawiącego protestujący próbowali przedostać się do centrum Dijon na Place de la Republique. Próba została udaremniona przez funkcjonariuszy policji, którzy kolejny raz wobec protestujących użyli gazu łzawiącego. Jak donosi portal La Bien Public, na miejscu doszło do starć, w wyniku których policja zatrzymała trzy osoby.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Demonstranci podczas dzisiejszego protestu pojawili się z transparentami, na których jak podaje PAP, można było przeczytać: „Uratuj swojego chłopa”; „Rolnicy w niebezpieczeństwie”; „Macron, nie bądź głupi. Wkrótce wybory”

Około godziny 17:30 na portalu La Bien Public pojawiła się wiadomość, że protesty nadal trwają. Rolnicy i ciągniki nadal znajdują się w okolicy Place de la Republique. Od rana protesty powodują utrudnienia w ruchu. 

Francuscy rolnicy: "Nie" dla reform nowej WPR

Francuscy rolnicy już kolejny raz protestowali wobec reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Jak wielokrotnie wskazywali protestujący, wprowadzenie nowych zasad, pociągnie za sobą fatalne skutki. Rolnicy podczas manifestacji wskazywali na to, że założenia nowej WPR będą dla nich "gwoździem do trumny", obawiają się przede wszystkim ograniczeń w wypłacanych dofinansowaniach unijnych. Rolnicy zaznaczają, że nowa WPR przyniesie pierwszeństwo w funduszach dla produkcji ekologicznej.

Więcej na temat protestów francuskich rolników pisaliśmy >tutaj< i >tutaj<. 

Fot. Twitter/FDSEA21

Fot. Twitter/Lebienpublic

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: La Bien Public, PAP

Tagi: Francja WPR