Francja - protest
ClementToulouse/ Twitter
Autor Aneta Wasilewska - 6 Kwietnia 2021

Protest rolników we Francji. Doszło do zatrzymań, policja użyła gazu łzawiącego

Rolnicy we Francji kolejny raz pojawili się na ulicach. Protesty odbyły się w Dijon (wschodnia część kraju), wzięli w nich udział głównie rolnicy z regionu Bourgogne-Franche-Comte. Podczas manifestacji policja użyła gazu łzawiącego, doszło do zatrzymań.

Jak podaje portal La Bien Public, na wtorkowej demonstracji pojawiło się prawie 250 ciągników i 300 rolników. Około godziny 10:30 protestujący pojawili się przed Regionalną Dyrekcją ds. Środowiska, Planowania i Mieszkalnictwa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PAP, demonstrujący przedarli się na teren, gdzie podpalili obornik, opony i słomy. Na miejscu policja użyła gazu łzawiącego.

Zatrzymania podczas protestów

Po użyciu gazu łzawiącego protestujący próbowali przedostać się do centrum Dijon na Place de la Republique. Próba została udaremniona przez funkcjonariuszy policji, którzy kolejny raz wobec protestujących użyli gazu łzawiącego. Jak donosi portal La Bien Public, na miejscu doszło do starć, w wyniku których policja zatrzymała trzy osoby.

Małopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służbMałopolska: Rolnik natrafił na niebezpieczne znalezisko. Na miejscu wielogodzinna akcja służbCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Demonstranci podczas dzisiejszego protestu pojawili się z transparentami, na których jak podaje PAP, można było przeczytać: „Uratuj swojego chłopa”; „Rolnicy w niebezpieczeństwie”; „Macron, nie bądź głupi. Wkrótce wybory”.

Około godziny 17:30 na portalu La Bien Public pojawiła się wiadomość, że protesty nadal trwają. Rolnicy i ciągniki nadal znajdują się w okolicy Place de la Republique. Od rana protesty powodują utrudnienia w ruchu.

Francuscy rolnicy: "Nie" dla reform nowej WPR

Francuscy rolnicy już kolejny raz protestowali wobec reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Jak wielokrotnie wskazywali protestujący, wprowadzenie nowych zasad, pociągnie za sobą fatalne skutki. Rolnicy podczas manifestacji wskazywali na to, że założenia nowej WPR będą dla nich "gwoździem do trumny", obawiają się przede wszystkim ograniczeń w wypłacanych dofinansowaniach unijnych. Rolnicy zaznaczają, że nowa WPR przyniesie pierwszeństwo w funduszach dla produkcji ekologicznej.

Więcej na temat protestów francuskich rolników pisaliśmy >tutaj< i >tutaj<.

francja
francja

francja

Fot. Twitter/FDSEA21

francja
francja

Fot. Twitter/Lebienpublic

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: La Bien Public, PAP

Następny artykuł