Ptasia grypa - sześć ognisk
Alexas_Fotos/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 8 Marca 2021

Główny Lekarz Weterynarii potwierdza sześć kolejnych ognisk ptasiej grypy. Do wybicia blisko 50 tys. sztuk drobiu

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził kolejnych sześć ognisk ptasiej grypy, które zostały odnotowane w Polsce od początku 2021 roku. Na ten moment, w kraju stwierdzone zostały już 32 ogniska HPAI u drobiu. - W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska HPAI wdrożone zostały wszystkie procedury związane z likwidacją choroby - infomuje Główny Lekarz Weterynarii.

Na podstawie wyników badań laboratoryjnych z 5 - 7 marca 2021 r. otrzymanych z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego Puławy, Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu sześciu ognisk ptasiej grypy w Polsce na terenie województw opolskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i podkarpackiego.

27., 28., 29. ognisko ptasiej grypy w 2021

27. ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone w miejscowości Równe w gminie Głubczyce, w powiecie głubczyckim, w województwie opolskim. W gospodarstwie niekomercyjnym utrzymywano 79 sztuk drobiu różnych gatunków.

28. ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone w miejscowości Ozorowice w gminie Wisznia Mała, w powiecie trzebnickim, w województwie dolnośląskim. W gospodarstwie komercyjnym utrzymywano 9 011 gęsi reprodukcyjnych.

29. ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone w miejscowości Rejczuchy w gminie Barczewo, w powiecie olsztyńskim, w województwie warmińsko-mazurskim. W gospodarstwie komercyjnym utrzymywano 20 897 indyków rzeźnych w wieku 11 tygodni.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zdradzili, co ostatnio działo się w Plutyczach. Nie zabrakło podziękowań dla fanówCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

30., 31., 32. ognisko ptasiej grypy w 2021

30. ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone w miejscowości Szkurłaty w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim. W gospodarstwie komercyjnym utrzymywano 3 901 kaczek rzeźnych.

31. ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone w miejscowości Głusino w gminie Kartuzy, w powiecie kartuskim, w województwie pomorskim. W gospodarstwie niekomercyjnym utrzymywano 44 kury.

32. ognisko ptasiej grypy zostało stwierdzone w miejscowości Ostrów w gminie Ostrów, w powiecie ropczycko-sędziszowskim, w województwie podkarpackim. W gospodarstwie komercyjnym utrzymywano 5 150 indyków rzeźnych.

- W gospodarstwach, w których wyznaczono ogniska HPAI wdrożone zostały wszystkie procedury związane z likwidacją choroby, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków - infomuje Główny Lekarz Weterynarii.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

Następny artykuł