RolnikInfo.pl
ranczo laszki emilka

YouTube.com / Ranczo Laszki

Ranczo Laszki: Emilka zmaga się z ujeżdżaniem konia. Kuba ma już trzy lata

28 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na ranczu w Laszkach Emilka codziennie przeżywa radości i staje przed wyzwaniami związanymi z opieką nad swoimi zwierzętami. W najnowszym filmie bohaterka znana z serialu Rolnicy. Podlasie zaprezentowała karmienie swojej cieliczki Florki, a także próby przyzwyczajania do siodła trzyletniego konia Kuby.

Ponieważ koń wykazywał wyraźny niepokój przed kocem i siodłem na swoim grzbiecie, internauci w komentarzach podzielili się garścią porad, które mogą przydać się Emilce w przyszłości.

Emilka z Rolnicy. Podlasie i codzienne obowiązki w Laszkach

Każdy dzień na ranczu w Laszkach obfituje w intensywne zajęcia związane z dbałością o zwierzęta. Emilka wykonuje je zawsze z uśmiechem i wielką cierpliwością, co dokumentuje na swoim kanale na portalu YouTube.com.

W ostatnim czasie gospodyni znana z serialu Rolnicy. Podlasie podzieliła się w przestrzeni nowym filmem, w którym skupia się m.in. na cieliczce Florce i koniu Kubie.

Cielczka, przywieziona z Lubelszczyzny, choć karmiona jest już sianem i paszą właściwą, nadal pije sporo mleka. Emilka wyraźnie polubiła się ze swoją nową podopieczną i zachwyca się nią na każdym kroku.

unia europejska

Od 30.08 UE wprowadza nowe limity dla ilości kadmu i ołowiu w żywności

CZYTAJ DALEJ

W drugiej części filmu na kanale Ranczo Laszki Emilka pokazała proces przyzwyczajania konia do jazdy pod siodłem. Jak się okazuje, stoi przed nią nie lada wyzwanie - koń Kuba ma już bowiem trzy lata i nigdy nie miał styczności z siodłem czy wędzidłem.

Internauci ruszyli z poradami

Choć Kuba dobrze radził sobie podczas lonżowania, to pewne kłopoty pojawiły się w momencie, gdy Emilka zdecydowała się położyć na nim koc i siodło.

Zwierzak był wyraźnie zaniepokojony i uciekał. Rolniczka stwierdziła w pewnym momencie, że choć Kuba jest łagodnym koniem, to przyzwyczajanie go do siodła może okazać się trudniejsze, niż początkowo myślała.

W komentarzach do filmu wkrótce zaroiło się od komentarzy fanów Emilki. Niektórzy z nich, mający pewne doświadczenie w pracy z końmi, podzielili się spostrzeżeniami z rolniczką.

Jeden z internautów napisał:

1

Kolejny komentator wskazał, że lepszym wiekiem na naukę koni jest wiek źrebięcy. Niestety, Kuba trafił do Laszek nieco później, w wieku dwóch lat:

2

Niezależnie od wieku, konie są pojętnymi uczniami - mając cierpliwego nauczyciela, mogą bez problemu nabywać kolejnych umiejętności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Lasy Państwowe: zachowanie nietoperzy wskazuje, że lato dobiegło końca

  • Groźna kraksa auta i kombajnu. Rolnik ukarany mandatem

  • 31 sierpnia mija termin wnioskowania o zwrot podatku akcyzowego za paliwo

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: YouTube.com / Ranczo Laszki

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

pożar stodoła

Wieś

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

Czytaj więcej >
obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >