Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Rolnicy muszą mieć się na baczności. Oszuści podszywają się pod inspekcje
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 21.05.2024 13:12

Rolnicy muszą mieć się na baczności. Oszuści podszywają się pod inspekcje

kontrola na polu
fot. Obraz autorstwa freepik</a>

W ubiegłym tygodniu pojawiło się ostrzeżenie dla rolników z województwa mazowieckiego, a dokładniej dla miejscowości Czerwińsk nad Wisłą. Informacja o podejrzanych osobach, które wchodzą na teren gospodarstw zatrudniających pracowników sezonowych, pojawiła się na Facebooku. Oszuści podają się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Zachowajcie czujność!
 

Mazowieckie. Oszuści prowadzą kontrole

W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiła się ważna wiadomość i przestroga dla rolników, mieszkających w gminie Czerwińsk nad Wisłą. Po okolicy jeździ podejrzany samochód marki Renault Clio, w którym podróżuje kilka osób. 

Nieznani ludzie wchodzą na teren gospodarstw i podają się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Rolnicy są przerażeni i boją się o swoje mienie. 
 

Mszyce atakują szpinak? Tak go uratujesz

PIP nie prowadzi kontroli w gminie Czerwińsk

Podejrzani byli już u rolników, którzy zatrudniają pracowników sezonowych. Niezapowiedziane kontrole wzbudziły wśród gospodarzy masę wątpliwości, dlatego postanowili sprawdzić u źródła, czy takie kontrola są aktualnie przeprowadzane.

Państwowa Inspekcja Pracy zaprzeczyła doniesieniom o rozpoczęciu kontroli w okolicach Czerwińska. PIP apeluje, by nie przekazywać absolutnie żadnych pieniędzy za odstąpienie od rzekomych czynności służbowych!
 

Rolniku, sprawdzaj tożsamość kontrolującego

W obecnych czasach bardzo łatwo dać się oszukać. Za pracowników urzędowych mogą się podawać podejrzane osoby, którym zależy na wyłudzeniu pieniędzy i oszukaniu rolnika. Jeżeli kontroler wzbudza wątpliwości rolników, należy sprawdzić jego wiarygodność. Wystarczy zatelefonować pod jeden z numerów podanych poniżej:

  • Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Płocku (lub inny adekwatny do miejsca, w którym doszło do zdarzenia) – tel.: (024) 262 99 60, (024) 264 06 63,
  • Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie – tel.: (22) 628 96 29.

Rolniku, zachowaj czujność i rozwagę!