RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. John Doyle

Rolnik nie wrócił do domu. Został wciągnięty przez maszynę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

W trakcie prac polowych nie brakuje ryzykownych i groźnych sytuacji, które mają dramatyczny - a nierzadko również tragiczny - finał. Portal tygodnik-rolniczy.pl poinformował o śmiertelnym wypadku, który miał miejsce w jednym z gospodarstw na terenie województwa śląskiego: mężczyzna został wciągnięty przez prasę do balotów.

Zaniepokojona żona rolnika poinformowała początkowo służby o zaginięciu mężczyzny. Niestety już wkrótce okazało się, że mężczyzna doznał śmiertelnych obrażeń podczas pracy na polu.

Tragedia podczas prac polowych

Choć tegoroczne żniwa stają się powoli wspomnieniem, to w gospodarstwach nie brakuje codziennych zadań, przy których można doznać poważnej kontuzji.

Jak informuje portal tygodbik-rolniczy.pl, do tragicznego w skutkach wypadku doszło 20 sierpnia 2021 roku we wsi Polska Cerekiew (pow. Kędzierzyn-Koźle, woj. śląskie).

Wcześniej gospodarz udał się na pole, gdzie pracował przy prasie do balotów. Kiedy nie wrócił do domu, jego zaniepokojona żona powiadomiła odpowiednie służby o zniknięciu rolnika.

Podczas poszukiwań widziano na polu pozostawiony samotnie ciągnik i prasę. Gdy podjęto się sprawdzenia maszyn z bliska, okazało się, że poszukiwany mężczyzna został wciągnięty do prasy.

Dalszy rozwój zdarzeń

W piątek 20 sierpnia 2021 roku o godzinie 5:00 nad ranem na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji, ratownicy medyczni i strażacy.

Potwierdzono najgorsze - mężczyzna w momencie znalezienia już nie żył.

Tragiczne okoliczności wypadku miały być badane przez śledczych. Nie poinformowano o tym, by do śmierci rolnika miały się przyczynić osoby trzecie.

Warto pamiętać, że podczas pracy z wykorzystaniem maszyn rolniczych nie wolno manewrować przy ich mechanizmie w momencie, gdy są włączone. Chwila nieuwagi może doprowadzić do dramatycznych konsekwencji dla zdrowia i życia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Lasy Państwowe: zachowanie nietoperzy wskazuje, że lato dobiegło końca

  • Groźna kraksa auta i kombajnu. Rolnik ukarany mandatem

  • 31 sierpnia mija termin wnioskowania o zwrot podatku akcyzowego za paliwo

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]