Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik nie wrócił do domu. Został wciągnięty przez maszynę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Rolnik nie wrócił do domu. Został wciągnięty przez maszynę

rolnik balot
unsplash.com / fot. John Doyle

W trakcie prac polowych nie brakuje ryzykownych i groźnych sytuacji, które mają dramatyczny - a nierzadko również tragiczny - finał. Portal tygodnik-rolniczy.pl poinformował o śmiertelnym wypadku, który miał miejsce w jednym z gospodarstw na terenie województwa śląskiego: mężczyzna został wciągnięty przez prasę do balotów.

Zaniepokojona żona rolnika poinformowała początkowo służby o zaginięciu mężczyzny. Niestety już wkrótce okazało się, że mężczyzna doznał śmiertelnych obrażeń podczas pracy na polu.

Tragedia podczas prac polowych

Choć tegoroczne żniwa stają się powoli wspomnieniem, to w gospodarstwach nie brakuje codziennych zadań, przy których można doznać poważnej kontuzji.

Jak informuje portal tygodbik-rolniczy.pl, do tragicznego w skutkach wypadku doszło 20 sierpnia 2021 roku we wsi Polska Cerekiew (pow. Kędzierzyn-Koźle, woj. śląskie).

Wcześniej gospodarz udał się na pole, gdzie pracował przy prasie do balotów. Kiedy nie wrócił do domu, jego zaniepokojona żona powiadomiła odpowiednie służby o zniknięciu rolnika.

Podczas poszukiwań widziano na polu pozostawiony samotnie ciągnik i prasę. Gdy podjęto się sprawdzenia maszyn z bliska, okazało się, że poszukiwany mężczyzna został wciągnięty do prasy.

Dalszy rozwój zdarzeń

W piątek 20 sierpnia 2021 roku o godzinie 5:00 nad ranem na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji, ratownicy medyczni i strażacy.

Potwierdzono najgorsze - mężczyzna w momencie znalezienia już nie żył.

Tragiczne okoliczności wypadku miały być badane przez śledczych. Nie poinformowano o tym, by do śmierci rolnika miały się przyczynić osoby trzecie.

Warto pamiętać, że podczas pracy z wykorzystaniem maszyn rolniczych nie wolno manewrować przy ich mechanizmie w momencie, gdy są włączone. Chwila nieuwagi może doprowadzić do dramatycznych konsekwencji dla zdrowia i życia.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl