traktor suwałki
gov.pl / KM PSP Suwałki, bryg. Kazimierz Golubiewski
Autor Magdalena Więckowska - 25 Kwietnia 2021

Staranował się własnym traktorem. Później ciągnik wjechał na dwa samochody

21 kwietnia 2021 roku w Filipowie nieopodal Suwałk doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna chciał uruchomić swój ciągnik, stojąc obok pojazdu. Niestety, maszyna ruszyła, przejeżdżając po swoim właścicielu, a później wjechała na dwa stojące nieopodal samochody osobowe.

Poszkodowany został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Staranował się własnym traktorem

Choć zarysowana we wstępie historia może brzmieć nieprawdopodobnie, to jest faktem - sprawa została opisana na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. Do groźnego zdarzenia doszło w środę 21 kwietnia 2021 roku w Filipowe w powiecie suwalskim na terenie województwa podlaskiego.

Mężczyzna, stojąc między kołami swojego ciągnika, chciał uruchomić maszynę. Źródła nie podają, dlaczego właściciel pojazdu zdecydował się na tego typu działanie. W efekcie ciągnik raptownie ruszył, taranując mężczyznę.

Nie był to jednak koniec kłopotów: traktor poruszał się dalej i wjechał na kolejne dwa samochody stojące na jego drodze. Służby nie informują, jaka jest dokładna skala zniszczeń samochodów osobowych.

Zderzenie auta i ciągnika na polnej drodze. Policjanci odkryli oburzający faktZderzenie auta i ciągnika na polnej drodze. Policjanci odkryli oburzający faktCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Dalszy rozwój zdarzeń

Zgłoszenie o wypadku trafiło do stanowiska kierowania KM PSP w Suwałkach po godzinie 10:00. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy udzielili poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy.

Okazało się jednak, że jego stan wymaga specjalistycznej pomocy medycznej. Na miejsce sprowadzono śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał traktorzystę do szpitala.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wieloma wypadkami związanymi z nieumiejętnym korzystaniem z ciągników. Kilka dni temu redakcja Rolnik Info opisywała przypadek rolnika przejechanego przez własny ciągnik w województwie mazowieckim w tekście zatytułowanym Ciągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domowników.

Innym przykładem wypadku, analogicznym do wyżej opisywanych, była sytuacja w gminie Brańszczyk - kierowca wypadł z traktora, a dalej działający pojazd dwukrotnie po nim przejechał. Więcej na temat sprawy można przeczytać w artykule Rolnik wypadł z ciągnika. Maszyna przejechała po nim dwukrotnie.

Choć prace w gospodarstwach trwają w najlepsze, apelujemy do rolników o najwyższą ostrożność, nawet podczas rutynowych czynności z udziałem maszyn rolniczych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl / KM PSP Suwałki, farmer.pl

Następny artykuł