RolnikInfo.pl
traktor suwałki

gov.pl / KM PSP Suwałki, bryg. Kazimierz Golubiewski

Staranował się własnym traktorem. Później ciągnik wjechał na dwa samochody

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

21 kwietnia 2021 roku w Filipowie nieopodal Suwałk doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna chciał uruchomić swój ciągnik, stojąc obok pojazdu. Niestety, maszyna ruszyła, przejeżdżając po swoim właścicielu, a później wjechała na dwa stojące nieopodal samochody osobowe.

Poszkodowany został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Staranował się własnym traktorem

Choć zarysowana we wstępie historia może brzmieć nieprawdopodobnie, to jest faktem - sprawa została opisana na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. Do groźnego zdarzenia doszło w środę 21 kwietnia 2021 roku w Filipowe w powiecie suwalskim na terenie województwa podlaskiego.

Mężczyzna, stojąc między kołami swojego ciągnika, chciał uruchomić maszynę. Źródła nie podają, dlaczego właściciel pojazdu zdecydował się na tego typu działanie. W efekcie ciągnik raptownie ruszył, taranując mężczyznę.

Nie był to jednak koniec kłopotów: traktor poruszał się dalej i wjechał na kolejne dwa samochody stojące na jego drodze. Służby nie informują, jaka jest dokładna skala zniszczeń samochodów osobowych. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Dalszy rozwój zdarzeń

Zgłoszenie o wypadku trafiło do stanowiska kierowania KM PSP w Suwałkach po godzinie 10:00. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy udzielili poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy.

Okazało się jednak, że jego stan wymaga specjalistycznej pomocy medycznej. Na miejsce sprowadzono śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał traktorzystę do szpitala.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wieloma wypadkami związanymi z nieumiejętnym korzystaniem z ciągników. Kilka dni temu redakcja Rolnik Info opisywała przypadek rolnika przejechanego przez własny ciągnik w województwie mazowieckim w tekście zatytułowanym Ciągnik przejechał po mężczyźnie. Na posesji nie było domowników.

Innym przykładem wypadku, analogicznym do wyżej opisywanych, była sytuacja w gminie Brańszczyk - kierowca wypadł z traktora, a dalej działający pojazd dwukrotnie po nim przejechał. Więcej na temat sprawy można przeczytać w artykule Rolnik wypadł z ciągnika. Maszyna przejechała po nim dwukrotnie.

Choć prace w gospodarstwach trwają w najlepsze, apelujemy do rolników o najwyższą ostrożność, nawet podczas rutynowych czynności z udziałem maszyn rolniczych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl / KM PSP Suwałki, farmer.pl

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >
Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >