kraksa ciągnik
Facebook / OSP Lipie
Autor Magdalena Więckowska - 22 Kwietnia 2021

Groźna kraksa samochodu z ciągnikiem. Wykryto szereg nieprawidłowości

Jak podaje OSP Lipie na swoim profilu na Facebooku, 18 kwietnia 2021 roku w przyczepkę ciągnika rolniczego wjechał samochód osobowy. Jak się jednak okazało, do kraksy w godzinach wieczornych doszło z winy traktorzysty - jego pojazd nie był bowiem w ogóle oświetlony.

Co więcej, policja doszukała się kolejnych nieprawidłowości - maszyna rolnicza nie była ani rejestrowana, ani ubezpieczona.

Kraksa pod Grójcem

Informację o zderzeniu dwóch pojazdów przekazała Ochotnicza Straż Pożarna Lipie na swoim profilu na portalu Facebook. Z komunikatu wiemy, że 18 kwietnia 2021 roku po godzinie 20:30 na drodze wojewódzkiej 725 w miejscowości Głudna doszło do kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem.

Miejscowość Głudna położona jest w pobliżu Grójca, w gminie Grójec, na terenie województwa mazowieckiego.

Mieszkający w Piotrkowie Trybunalskim kierowca samochodu osobowego wjechał w pewnym momencie w przyczepkę, która była dołączona do ciągnika rolniczego. Jak się okazało, wszystko to spowodowane było jednym: traktor w ogóle nie był oświetlony.

Diametralna zmiana pogody. IMGW zapowiada arktyczne powietrzeDiametralna zmiana pogody. IMGW zapowiada arktyczne powietrzeCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze policji oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipia.

Dalszy rozwój zdarzeń

Na szczęście w wyniku kolizji nie ucierpiał żaden z kierowców, ani żadna osoba postronna. Niestety, jak pokazują fotografie z facebookowego profilu OSP Lipie, pojazdy zostały częściowo zniszczone.

Po przybyciu na miejsce policja zbadała sprawę - obydwaj kierowcy okazali się być trzeźwi. Mimo to nad traktorzystą zebrały się czarne chmury - poza tym, że ze względu na swoją niedbałość i brak świateł doprowadził do zagrożenia na drodze, wyszło również na jaw, że jego pojazd nie jest ani zarejestrowany, ani ubezpieczony.

Tym samym legalne poruszanie się pojazdem mechanicznym nie jest w ogóle możliwe. Mimo to traktorzysta w pełni korzystał z maszyny, nie zważając na to, że może przyczynić się do wypadku drogowego.

Wiadomo, że właściciel ciągnika został przez policjantów uznany za winnego kraksy, za co został ukarany mandatem karnym. Za poruszanie się niezarejestrowanym i nieubezpieczonym pojazdem grożą mu kolejne sankcje finansowe.

Kary za niezarejestrowanie pojazdu - zgodnie z przepisami ustawy Prawa o ruchu drogowym wynoszą od 200 do 1000 złotych. Sankcja finansowa za brak obowiązkowego ubezpieczenia jest natomiast zależna od minimalnej pensji w kraju - od 1 stycznia 2021 roku wynosi ona 2800 złotych brutto.

W tej sytuacji za zwlekanie z ubezpieczeniem ciągnika ponad czternaście dni roboczych otrzymuje się karę w wysokości 8 400 złotych.

Poniżej przedstawiamy mapę z orientacyjną lokalizacją zdarzenia drogowego:

Głudna

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Facebook / OSP Lipie, mfind.pl

Następny artykuł