Właściciele domów powinni pamiętać o obowiązku, który zaczął obowiązywać w Polsce pod koniec 2024 roku. Chociaż jest to dłuższy czas, nadal zdarza się go nie dopełniać. Tymczasem ma on kluczowe znaczenie nie tylko w kontekście prawnym — ma zapewniać domownikom fundamentalne bezpieczeństwo.
Już niedługo wchodzą w życie nowe unijne przepisy. Polski rząd właśnie przyjął ustawę adaptującą prawo krajowe do międzynarodowych wymogów — regulacja nakłada na producentów dodatkowy, biurokratyczny obowiązek. Decyzja została podjęta mimo sprzeciwów organizacji rolniczych. Sprawa dotyczy zwłaszcza rolników zajmujących się produkcją płodów rolnych. Na co dokładnie powinni się przygotować?
Duża grupa rolników ma czas już tylko do ostatniego dnia maja, aby złożyć ważny wniosek do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Złożenie dokumentu jest obowiązkowe, a opóźnienie w jego dostarczeniu może przysporzyć niepotrzebnych kłopotów i zbędnie ciągnących się procedur.
Właściciele gospodarstwa rolnego powinni zadbać o to, aby ich ziemia trafiła we właściwe ręce. W praktyce istnieją cztery sposoby przekazania majątku, a każdy z nich niesie ze sobą określone konsekwencje prawne. Najczęściej decydujemy się powierzać spadek naszym dzieciom. Jak wyglądają procedury związane z przepisaniem gospodarstwa na potomków i z jakimi kosztami się wiążą?
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, co oznacza nadejście czasu związanego z aplikowaniem kluczowych oprysków. Należy jednak pamiętać, że takie procedury wiążą się z określonymi obowiązkami, których należy bezwzględnie dopełnić. Warto zastosować się do zaleceń, aby uniknąć kary. O tym należy wiedzieć.