Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Doszło do poważnego wypadku
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Doszło do poważnego wypadku

wypadek
mazowiecka.policja.gov.pl

Jak przekazuje ostrołęcka policja, w ostatnich dniach doszło do niebezpiecznego wypadku w miejscowości Dylewo - kierowca ciągnika rolniczego nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie poruszającemu się samochodem osobowym, wskutek czego doszło do poważnej kolizji.

38-letni mężczyzna kierujący mazdą doznał obrażeń ciała i został zabrany do szpitala.

Groźny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce poinformowała o niebezpiecznym wypadku, do którego doszło we wsi Dylewo (powiat ostrołęcki, województwo mazowieckie) w poniedziałek 19 lipca 2021 roku.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego i samochodu osobowego marki mazda około godziny 23:00.

Okazało się, że 60-letni kierowca pojazdu rolniczego nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie poruszającemu się samochodem osobowym marki mazda.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego i zespół ratownictwa medycznego.

Szczegóły wypadku

Policjanci z Ostrołęki ustalili, że do zderzenia pojazdów doszło w momencie, gdy 60-letni traktorzysta wyjeżdżał z drogi gruntowej na drogę asfaltową.

W tym samym czasie nadjeżdżał 38-latek kierujący mazdą - kierowca ciągnika niestety popełnił błąd i nie ustąpił mu pierwszeństwa.

W wyniku wypadku młodszy z mężczyzn został zabrany do szpitala; policja nie podaje jednak szczegółów dotyczących stanu jego zdrowia i ewentualnych rokowań.

Fotografie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ukazują przewrócony traktor, a także poważnie uszkodzony samochód osobowy.

Funkcjonariusze policji ostrzegają, że poza rozwijaniem nadmiernych prędkości, kolejną główną przyczyną wypadków jest nieustępowanie pierwszeństwa na drogach.

Pomimo tego, że na obszarach wiejskich ruch drogowych ma często mniejsze natężenie, warto w każdej sytuacji zachowywać czujność i zasadę ograniczonego zaufania.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl