RolnikInfo.pl
Policja - ciągnik

KPP Nakle nad Notecią

Traktorzysta zatrzymany. 32-latek dopuścił się więcej niż jednego wykroczenia

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Podczas patrolu mundurowych z kcyńskiego komisariatu zatrzymany został 32-letni mężczyzna, który jak się okazało, dopuścił się więcej niż jednego wykroczenia. Niebawem kierowca ciągnika zarzuty, a decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Nakle nad Notecią w miniony poniedziałek, podczas patrolu mundurowych z kcyńskiego komisariatu, uwagę przykuł kierowca ciągnika rolniczego. Jak się okazało, za kierowcą ciągnika siedział mężczyzna, którego funkcjonariusze policji dobrze już znali. 

32-latek z niejednym wykroczeniem 

- Policjanci byli pewni, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu, bo zabronił mu tego sąd, wydając stosowny zakaz - powiadomili funkcjonariusze. 

Mundurowi się nie pomylili. Po sprawdzeniu 32-latka w policyjnej bazie potwierdzone zostało, że mężczyzna miał wydany zakaz kierowania pojazdów. Podczas interwencji policji przy okazji wyszło na jaw jeszcze jedno wykroczenie, którego dopuścił się kierowca ciągnika. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Do 5 lat pozbawienia wolności dla traktorzysty 

Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wynika, że od 32-latka czuć było alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po interwencji funkcjonariuszy mężczyzna został wyeliminowany z ruchu drogowego. 

32-latkowi postawiony zostanie zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety, mimo nieustających apeli policjantów, by nie wsiadać za kierownice pod wpływem alkoholu, cały czas pojawiają się informacje o wypadkach i zdarzeniach z udziałem pijanych kierowców. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o 22-letnim kierowcy, który został zatrzymany na trasie Mchy – Kołacin. Młody kierowca ciągnika rolniczego podczas jazdy stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym i jak się okazało, prowadził ciągnik pod wpływem alkoholu, więcej można przeczytać >tutaj<.

Tak samo pod wpływem alkoholu zaczął działać 22-latek w gminie Miastkowo (woj. podlaskie), który zauważył, że w ciągniku znajdującym się na prywatnej posesji, znajdują się kluczyki. Młody mężczyzna postanowił wykorzystać okazję i ukraść ciągnik. Tylko w przypadku nietrzeźwego 22-latka przeszkodą nie do pokonania okazał się brak umiejętności, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >