RolnikInfo.pl
krus

Piotr Molecki/East News

Wszystko od 10.05. KRUS przypomina o możliwości otrzymania zasiłku opiekuńczego

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

KRUS po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców i opiekunów prawnych dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że czas, w którym można otrzymać zasiłek opiekuńczy, został ponownie przedłużony i trwa od 10 maja 2021 roku do 23 maja 2021 roku.

Tym samym dodatkowe fundusze trafią do osób, których podopieczni nie mogą uczęszczać do placówek edukacyjnych w sposób stacjonarny ze względu na pandemię koronawirusa. 

Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 23 maja 2021 roku

Jeszcze w zeszłym tygodniu redakcja Rolnik Info informowała o projekcie Rady Ministrów dotyczącym przedłużenia okresu, w którym możliwe jest otrzymywanie zasiłku opiekuńczego. Dodatkowe fundusze, o których mowa, przewidziane są w ramach przeciwdziałania transmisji wirusa COVID-19. 

Już wtedy resort rolnictwa, który przygotował projekt rozporządzenia, wskazywał, że możliwość uzyskiwania zasiłku będzie przedłużona o kolejne dwa tygodnie, czyli od 10 maja 2021 roku do 23 maja 2021 roku.

Obecnie rodzice i prawni opiekunowie dzieci i osób z niepełnosprawnościami mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ już od dziś (tj. 10 maja 2021 roku) mogą ubiegać się o pozyskiwanie dalszych funduszy w ramach zasiłku.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Szczegóły na temat zasiłku opiekuńczego

Warto przypomnieć, że na pieniądze w ramach zasiłku opiekuńczego mogą liczyć rodzice i prawni opiekunowie dzieci w wieku do ośmiu lat, a także dzieci do lat osiemnastu w sytuacji, gdy posiadają one orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, czy potrzebie kształcenia specjalnego.

Warto jednak zaznaczyć, że na zasiłek opiekuńczy nie mogą liczyć te osoby, których partner lub współmałżonek (tj. drugi rodzic) może zajmować się dzieckiem. Sytuacja ta dotyczy bezrobotnych, a także osób przebywających na urlopie rodzicielskim lub wychowawczym.

Nie zmienia się również kolejna ważna kwestia, czyli fakt, że zasiłek opiekuńczy nie jest przyznawany z urzędu, ale na wyraźny wniosek ze strony osoby ubezpieczonej w KRUS.

Należy podkreślić od 4 maja 2021 roku wszyscy uczniowie szkół podstawowych w klasach 1-3 mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarnie.

Również wszystkie żłobki na terenie naszego kraju otwarte są od 19 kwietnia 2021 roku, a rodzice bez przeszkód mogą pozostawiać swoje pociechy pod opieką nauczycieli.

Wedle aktualnych zapewnień rządu wszyscy uczniowie mają wrócić do tradycyjnej nauki w szkolnych ławkach 31 maja 2021 roku.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: krus.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wspólna polityka rolna wpr

Finanse i Prawo

Wspólna polityka rolna UE: czym jest, jakie są jej filary i cele?

Czytaj więcej >
akcyza

Finanse i Prawo

Sejm przegłosował ustawę ws. większego zwrotu akcyzy dla rolników

Czytaj więcej >
tablice rejestracyjne

Finanse i Prawo

Czy tablice ciągników rejestracyjnych będą musiały być wymienione? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >
obrońcy zwierząt

Finanse i Prawo

W jakich sytuacjach obrońcy zwierząt mogą wejść do gospodarstwa? Prawo mówi jasno

Czytaj więcej >
mrirw zaliczki

Finanse i Prawo

MRiRW: 18 października rusza wypłata zaliczek płatności bezpośrednich

Czytaj więcej >
krus

Finanse i Prawo

Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

Czytaj więcej >