RolnikInfo.pl
traktory

unsplash.com / fot. E. Velazquez

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

6 Października 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Od pewnego czasu liczba sprzedawanych co miesiąc nowych ciągników rolniczych utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak przekazał portal cenyrolnicze.pl, we wrześniu polscy rolnicy zarejestrowali 1079 maszyn.

We wrześniu 2021 roku producenci żywności kupili aż o 211 sztuk maszyn więcej w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego sezonu.

Rolnicy nadal chętnie kupują nowe maszyny do swoich gospodarstw

Kupno nowej maszyny rolniczej daje - przynajmniej teoretycznie - pewność, że ciągnik zostaje sprowadzony do gospodarstwa w idealnym stanie. Dodatkowo nowi właściciele pojazdu mogą liczyć na gwarancję i serwisowanie swojego nowego nabytku.

Duża podaż w sektorze maszyn rolniczych jest zauważalna już od dłuższego czasu. Optymistyczne statystyki z lata kontynuuje wrzesień - według agencji Martin&Jacob w dziewiątym miesiącu roku rolnicy zarejestrowali 1079 nowych maszyn. Jest to o 211 sztuk więcej niż w 2020 roku.

Co warte podkreślenia, w ciągu całego roku sprzedano 10 203 sztuki nowych ciągników rolniczych. Jest to tym samym wynik o 36% lepszy w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku.

ciągnik

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

CZYTAJ DALEJ

Jakie ciągniki upodobali sobie rolnicy?

We wrześniu najpopularniejszą marką wśród rolników był New Holland - sprzedano ich w sumie 179 sztuk. Od początku roku rolnicy wybrali ciągniki tej marki 1916 razy.

Na drugim miejscu podium wśród nowych ciągników uplasowała się marka Kubota, której maszyn sprzedano 131 sztuk. Od początku roku rolnicy zarejestrowali 1146 maszyn z logo tej firmy.

Kubocie po piętach depcze John Deere - traktorów sygnowanych żółtym jeleniem sprzedano we wrześniu 130 sztuk, a od początku stycznia 2021 roku - 1097 maszyn.

Więcej informacji na temat statystyk dotyczących sprzedaży nowych ciągników w Polsce można znaleźć w naszych artykułach: Coraz większe zainteresowanie kupnem traktorów. Sprzedaż rośnie, Rolnicy zadziwiają. Ogromny wzrost sprzedaży nowych ciągników.

Wyzwanie dla prawdziwych znawców! 1 na 10 osób jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 6

Odnawialne źródła energii to:

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: cenyrolnicze.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >
rolnik kombajn

Maszyny

Rolnik czyścił kombajn po pracy. Mężczyzna został okaleczony

Czytaj więcej >