Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

traktory
unsplash.com / fot. E. Velazquez

Od pewnego czasu liczba sprzedawanych co miesiąc nowych ciągników rolniczych utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak przekazał portal cenyrolnicze.pl, we wrześniu polscy rolnicy zarejestrowali 1079 maszyn.

We wrześniu 2021 roku producenci żywności kupili aż o 211 sztuk maszyn więcej w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego sezonu.

Rolnicy nadal chętnie kupują nowe maszyny do swoich gospodarstw

Kupno nowej maszyny rolniczej daje - przynajmniej teoretycznie - pewność, że ciągnik zostaje sprowadzony do gospodarstwa w idealnym stanie. Dodatkowo nowi właściciele pojazdu mogą liczyć na gwarancję i serwisowanie swojego nowego nabytku.

Duża podaż w sektorze maszyn rolniczych jest zauważalna już od dłuższego czasu. Optymistyczne statystyki z lata kontynuuje wrzesień - według agencji Martin&Jacob w dziewiątym miesiącu roku rolnicy zarejestrowali 1079 nowych maszyn. Jest to o 211 sztuk więcej niż w 2020 roku.

Co warte podkreślenia, w ciągu całego roku sprzedano 10 203 sztuki nowych ciągników rolniczych. Jest to tym samym wynik o 36% lepszy w porównaniu do tego samego okresu z ubiegłego roku.

Jakie ciągniki upodobali sobie rolnicy?

We wrześniu najpopularniejszą marką wśród rolników był New Holland - sprzedano ich w sumie 179 sztuk. Od początku roku rolnicy wybrali ciągniki tej marki 1916 razy.

Na drugim miejscu podium wśród nowych ciągników uplasowała się marka Kubota, której maszyn sprzedano 131 sztuk. Od początku roku rolnicy zarejestrowali 1146 maszyn z logo tej firmy.

Kubocie po piętach depcze John Deere - traktorów sygnowanych żółtym jeleniem sprzedano we wrześniu 130 sztuk, a od początku stycznia 2021 roku - 1097 maszyn.

Więcej informacji na temat statystyk dotyczących sprzedaży nowych ciągników w Polsce można znaleźć w naszych artykułach: Coraz większe zainteresowanie kupnem traktorów. Sprzedaż rośnie, Rolnicy zadziwiają. Ogromny wzrost sprzedaży nowych ciągników.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: cenyrolnicze.pl