Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Apel do rolników. "Spiesz się powoli"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Apel do rolników. "Spiesz się powoli"

Policja Opolska
Policja Opolska

- Kierujący ciężkim sprzętem powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno podczas jazdy jak i w czasie prac na polach. Apelujemy o rozwagę podczas zbierania plonów - apelują funkcjonariusze z Policji Opolskiej.

W związku z tym, ze prace polowe zaczęły się już na dobre, na drogach pojawiły się kombajny, ciągniki i inne maszyny rolnicze. Jak przypominają funkcjonariusze z Policji Opolskiej, wszyscy uczestnicy ruchu mają obowiązek obowiązujących przepisów i kierowania pojazdem spełniającym określone wymagania techniczne.

Wypadki nie tylko na drogach

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policjantów do wypadków w okresie żniw najczęściej dochodzi na polach.

- Niedopuszczalne jest przewożenie osób na wysokich ładunkach, grozi to ich upadkiem, a w następstwie także najechaniem na taką osobę - przypominają funkcjonariusze.

Funkcjonariusze przypominają także, by zachować ostrożność, gdy dzieci znajdują się w pobliżu pracujących maszyn rolniczych.

Wypadków nie brakuje

Niestety, mimo apeli funkcjonariuszy policji wypadków podczas prac rolniczych nie brakuje. Jak niedawno informowaliśmy, w miejscowości Chmielnik-Kolonia (woj. lubelskie) wczoraj podczas prac polowych doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Jak się okazało, ciągnik rolniczy wpadł do rzeki. Podczas wypadku obrażeń doznała jedna osoba, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

Natomiast w Jankielówce (woj. podlaskie) doszło do śmiertelnego wypadku. Podczas prac polowych zmarł młody rolnik, który został przygnieciony przez ciągnik. Więcej na temat tego wypadku można przeczytać >tutaj<.

Jak wynikało z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy policji, na początku czerwca podczas koszenia trawy, 65-letni mieszkaniec Sądecczyzny naraził 68-latka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Więcej o tym zdarzeniu można przeczytać >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja