RolnikInfo.pl
Policja - Inowrocław

KPP Inowrocław

Popełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolności

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W Inowrocławiu doszło do kontroli kierowcy ciągnika rolniczego. Jak się okazało, 51-latek w jednej chwili popełnił trzy przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia bieżącego roku w minioną środę. Przed południem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy Belarus z podczepioną maszyną rolniczą.

Trzy przestępstwa za jednym zamachem 

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna porusza się ciągnikiem, który nie posiada aktualnych badań technicznych. 51-latek został ukarany mandatem karnym.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Na miejscu zbadany został także stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Jednak to nie wszystko. Jak przekazała asp. szt. Izabella Drobniecka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, traktorzysta miał wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dokument ważny jest do września przyszłego roku.

W czasie kontroli wyszło na jaw, że kierowca za jazdę po alkoholu miał cofnięte uprawnienia. 

Do 5 lat pozbawienia wolności

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu i prowadzenie ciągnika mimo cofniętych uprawnień, mężczyzna będzie miał prowadzone postępowanie karne. 51-latkowy za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z Art. 178a. Kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, ograniczenia i pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która już wcześniej była prawomocnie skazana za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

"Piłeś, nie jedź"

Na początku kwietnia informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w województwie podlaskim, gdzie ciągnik rolniczy wjechał do rowu, po czym przygniótł pasażera. Jak się okazało, kierowca prowadził ciągnik pod wpływem alkoholu, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze przypomnieli o zawsze aktualnym haśle - "piłeś, nie jedź". 

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i przypominają, by maszyny rolnicze miały aktualne badania i były sprawne technicznie. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, Kodeks Karny

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >