Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Motocyklista wjechał w ciągnik. Nie żyje 88-letni rolnik
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Motocyklista wjechał w ciągnik. Nie żyje 88-letni rolnik

motocykl
gov.pl / KP PSP Sandomierz

Wypadki na polskich drogach nie należą do rzadkości. O śmiertelnym wypadku z udziałem motocyklisty i kierowcy ciągnika rolniczego poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

25-letni motocyklista wjechał w przyczepę ciągnika, gdy rolnik skręcał do skupu owoców. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, z czego 88-letni kierowca Ursusa poniósł śmierć na miejscu.

Tragedia na drodze. Zderzenie motocykla i ciągnika

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej poinformowała o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w Dębianach (gm. Obrazów, woj. świętokrzyskie) w poniedziałek 16 sierpnia 2021 roku.

Dyżurny straży pożarnej otrzymał informację o zderzeniu motocykla marki Yamaha z ciągnikiem rolniczym marki Ursus.

Po przybyciu na miejsce służby ustaliły, że do zderzenia doszło w momencie, gdy 88-letni kierowca Ursusa skręcał z głównej drogi do skupu owoców. Do ciągnika miał również dołączoną przyczepę ze skrzynkami wypełnionymi wiśniami.

Traktorem podróżowały dwie osoby - z 88-letnim rolnikiem była 56-letnia pasażerka.

Szczegóły sprawy

Siła uderzenia motocykla była tak duża, że obydwie maszyny zostały poważnie zniszczone. Obrażenia ponieśli wszyscy trzej uczestnicy wypadku.

Do Dębian przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zajął się poszkodowanymi. W najpoważniejszym stanie był 88-letni rolnik, którego życia niestety nie udało się uratować.

Zabezpieczeniem miejsca zdarzenia zajęli się strażacy z JRG w Sandomierzu i OSP z Obrazowa, których wspomagali funkcjonariusze policji.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu nie podała dodatkowych informacji na temat stanu zdrowia 25-letniego motocyklisty i 56-letniej pasażerki ciągnika rolniczego.

Obecnie policja zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności tragicznego wypadku.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Sandomierz

Tagi: Wypadek Wieś