RolnikInfo.pl
Pożar ciągnik

Ochotnicza Straż Pożarna Biesowice/ Facebook

Nocna walka strażaków. Z dymem poszedł ciągnik rolniczy

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miejscowości Przytocko (woj. pomorskie) podczas prac rolniczych doszło do pożaru ciągnika. Na miejscu zdarzenia z ogniem walczyły 4 zastępy straży pożarnej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Biesowice, przed godziną 23:00 w minioną sobotę 8 maja wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Przytocko w gminie Kępice. Jak się okazało, na miejscu doszło do pożaru ciągnika rolniczego podczas prac polowych.

Akcja gaśnicza na miejscu 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy na polu zastali palący się ciągnik, do którego podczepiona była maszyna polowa. Ogień zdążył się już znacznie rozwinąć. Podczas akcji gaśniczej dwóch strażaków zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpiło do gaszenia ciągnika. Podczas pożaru nikomu nic się nie stało. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Niestety, chociaż pożar został ugaszony, ciągnik został całkowicie zniszczony. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal GP24.pl, ciągnik został niedawno zakupiony, a jego wartość wynosiła kilkaset tysięcy złotych.

Obecnie nie są znane przyczyny pożaru. Na miejscu zdarzenia w akcji gaśniczej brały udział jednostki OSP Kępice, Biesowice, Przytocko, Świerzenko oraz JRG Miastko. 

Walka z ogniem 

W ostatnich dniach strażacy walczyli z ogniem w Sandomierzu, gdzie 13 maja bieżącego roku doszło do pożaru w budynku gospodarczym. Jak okazało się już na miejscu zdarzenia, cały budynek zajęty był ogniem. W akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów straży pożarne, jednak na miejscu nie pojawiła się jednostka znajdująca się najbliżej, więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Natomiast w niedzielę 9 maja bieżącego roku z ogniem walczyli strażacy Las Dębowy w woj. lubelskim, gdzie zapalił się ciągnik rolniczy. Niestety, podczas pożaru, ogień przeniósł się także na budynki gospodarcze. W czasie pożaru ogień objął między innymi suszarnię chmielu i chłodnię owoców. Na miejscu z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej, więcej na temat tego zdarzenia można przeczytać >tutaj<. 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Biesowice/ Facebook

Fot. OSP Kępice/ Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: OSP Kępice, Ochotnicza Straż Pożarna Biesowice/ Facebook, GP24.pl

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >