Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Nocna walka strażaków. Z dymem poszedł ciągnik rolniczy
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Nocna walka strażaków. Z dymem poszedł ciągnik rolniczy

Pożar ciągnik
Ochotnicza Straż Pożarna Biesowice/ Facebook

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Biesowice, przed godziną 23:00 w minioną sobotę 8 maja wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Przytocko w gminie Kępice. Jak się okazało, na miejscu doszło do pożaru ciągnika rolniczego podczas prac polowych.

Akcja gaśnicza na miejscu 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy na polu zastali palący się ciągnik, do którego podczepiona była maszyna polowa. Ogień zdążył się już znacznie rozwinąć. Podczas akcji gaśniczej dwóch strażaków zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych przystąpiło do gaszenia ciągnika. Podczas pożaru nikomu nic się nie stało. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Niestety, chociaż pożar został ugaszony, ciągnik został całkowicie zniszczony. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal GP24.pl, ciągnik został niedawno zakupiony, a jego wartość wynosiła kilkaset tysięcy złotych.

Obecnie nie są znane przyczyny pożaru. Na miejscu zdarzenia w akcji gaśniczej brały udział jednostki OSP Kępice, Biesowice, Przytocko, Świerzenko oraz JRG Miastko. 

Walka z ogniem 

W ostatnich dniach strażacy walczyli z ogniem w Sandomierzu, gdzie 13 maja bieżącego roku doszło do pożaru w budynku gospodarczym. Jak okazało się już na miejscu zdarzenia, cały budynek zajęty był ogniem. W akcji gaśniczej brało udział 6 zastępów straży pożarne, jednak na miejscu nie pojawiła się jednostka znajdująca się najbliżej, więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Natomiast w niedzielę 9 maja bieżącego roku z ogniem walczyli strażacy Las Dębowy w woj. lubelskim, gdzie zapalił się ciągnik rolniczy. Niestety, podczas pożaru, ogień przeniósł się także na budynki gospodarcze. W czasie pożaru ogień objął między innymi suszarnię chmielu i chłodnię owoców. Na miejscu z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej, więcej na temat tego zdarzenia można przeczytać >tutaj<. 

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Biesowice/ Facebook

Fot. OSP Kępice/ Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: OSP Kępice, Ochotnicza Straż Pożarna Biesowice/ Facebook, GP24.pl