RolnikInfo.pl
Ciągnik - policja

Policja Lubelska

Odnaleźli skradziony ciągnik. Jest wart ponad milion złotych

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Jak powiadomiła podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, w miniony poniedziałek 31 maja bieżącego roku do dyżurnego krośnieńskiej komendy wpłynęła informacja, że na terenie gminy Dąbie może znajdować się ciągnik, który został skradziony z Niemiec. Po otrzymaniu zgłoszenia dyżurny we wskazane miejsce natychmiast skierował patrol prewencji, by jak najszybciej zweryfikować otrzymane informacje. 

Śmieci na polu - śmieci wracają

Dostawa pod bramę. Rolnik "oddał" porzucone na jego polu śmieci

CZYTAJ DALEJ

Akcja służb 

- Funkcjonariusze dokładnie przeczesywali pola, tereny leśne oraz rejony kanału, odnajdując ciągnik marki Massey Ferguson wraz z kosiarką - powiadomiła podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. 

Jak się okazało, ciągnik został ukryty w zakrzaczeniach na terenie podmokłym w pobliżu miejscowości Ciemnice. Po odnalezieniu ciągnika na miejsce wezwana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady, które mogą się okazać pomocne podczas poszukiwań osoby odpowiedzialnej za kradzież ciągnika. 

Wartość skradzionego ciągnika wynosi ponad milion sto tysięcy złotych. Z informacji przekazanych przez Justynę Kulkę z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim wynika, że skradziona maszyna po czynnościach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy, trafiła już do właściciela. 

Kluczowy był szybki przepływ informacji 

Informując o odnalezieniu ciągnika Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, powiadomiła, że współpraca policji z Polski i Niemiec trwa już od lat, natomiast w prowadzonej sprawie, która zakończyła się odnalezieniem ciągnika, kluczowy był szybki przepływ informacji, jaki miał miejsce poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

- Przetworzenie tych informacji pozwala na bardziej sprawne zarządzanie i zwalczanie mechanizmów przestępczych - zaznaczyła podkomisarz Kulka. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >