IMGW - przymrozki
leoleobobeo/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 3 Maja 2021

Ostrzeżenie IMGW. Kolejna noc z przymrozkami

Tak jak rozpoczął się weekend majowy, tak i kończy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Jak prognozują synoptycy, temperatura przy gruncie może spaść do -4°C. Jaka pogoda przyjdzie po majówce?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alertami objęte zostały województwa:

  • lubelskie,
  • mazowieckie,
  • podlaskie,
  • warmińsko-mazurskie,
  • śląskiego,
  • małopolskiego,
  • podkarpackiego.
Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocDramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomocCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak prognozują synoptycy, na terenie wyżej wymienionych województw prognozowany jest miejscowy spadek temperatury powietrza do około 0°C, przy gruncie do -4°C. Miejsca objęte ostrzeżeniami zostały oznaczone żółtym kolorem na poniższej mapie.

przymrozki

Fot. IMGW

Wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że pojawić się mogą warunki, jakie sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą doprowadzić do zagrożenia dla zdrowia oraz życia, a także do strat materialnych.

Pogoda w poniedziałek 3 maja

Zgodnie z prognozami synoptyków, poniedziałek 3 maja przyniósł zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Z mapy pogodowej Polski IMGW na godzinę 14:00 wynika, że w części kraju wystąpiły opady deszczu. Jak wskazywali synoptycy przed rozpoczęciem weekendu majowego, temperatura w ciągu dnia miejscami miała wynosić od 8°C do 16°C, jak widać z poniższej mapy, temperatury są niższe, niż przewidywano.

mapa

Fot. IMGW

Pogoda po majówce

Pogoda podczas weekendu majowego nie rozpieszczała, a jak będą wyglądać następne dni? Zgodnie z prognozami, jakie przekazał portal WP, po przymrozkach we wtorek, zrobi się cieplej. We wtorek w ciągu dnia termometry mogą pokazać od 11°C do 14°C w regionach północnych do ok. 18°C na południu. W kraju nadal ma utrzymywać się silny wiatr, który potęgować będzie uczucie chłodu. We wtorek wiatr na zachodzie i południowym zachodzie w porywach do 55-70 km/h.

Dopiero w najbliższy weekend spodziewać się można prognozy pogody, gdy z południa nadciągnie ciepło. Jak przewidują synoptycy, w niedzielę w całym kraju będzie powyżej 20°C.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, WP

Następny artykuł