RolnikInfo.pl
IMGW - przymrozki

leoleobobeo/Pixabay

Ostrzeżenie IMGW. Kolejna noc z przymrozkami

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Tak jak rozpoczął się weekend majowy, tak i kończy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Jak prognozują synoptycy, temperatura przy gruncie może spaść do -4°C. Jaka pogoda przyjdzie po majówce?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alertami objęte zostały województwa: 

  • lubelskie,

  • mazowieckie,

  • podlaskie,

  • warmińsko-mazurskie,

  • śląskiego,

  • małopolskiego,

  • podkarpackiego.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak prognozują synoptycy, na terenie wyżej wymienionych województw prognozowany jest miejscowy spadek temperatury powietrza do około 0°C, przy gruncie do -4°C. Miejsca objęte ostrzeżeniami zostały oznaczone żółtym kolorem na poniższej mapie. 

Fot. IMGW

Wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza, że pojawić się mogą warunki, jakie sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą doprowadzić do zagrożenia dla zdrowia oraz życia, a także do strat materialnych.

Pogoda w poniedziałek 3 maja 

Zgodnie z prognozami synoptyków, poniedziałek 3 maja przyniósł zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Z mapy pogodowej Polski IMGW na godzinę 14:00 wynika, że w części kraju wystąpiły opady deszczu. Jak wskazywali synoptycy przed rozpoczęciem weekendu majowego, temperatura w ciągu dnia miejscami miała wynosić od 8°C do 16°C, jak widać z poniższej mapy, temperatury są niższe, niż przewidywano. 

Fot. IMGW

Pogoda po majówce

Pogoda podczas weekendu majowego nie rozpieszczała, a jak będą wyglądać następne dni? Zgodnie z prognozami, jakie przekazał portal WP, po przymrozkach we wtorek, zrobi się cieplej. We wtorek w ciągu dnia termometry mogą pokazać od 11°C do 14°C w regionach północnych do ok. 18°C na południu. W kraju nadal ma utrzymywać się silny wiatr, który potęgować będzie uczucie chłodu. We wtorek wiatr na zachodzie i południowym zachodzie w porywach do 55-70 km/h. 

Dopiero w najbliższy weekend spodziewać się można prognozy pogody, gdy z południa nadciągnie ciepło. Jak przewidują synoptycy, w niedzielę w całym kraju będzie powyżej 20°C.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, WP

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >