Podatek od mięsa - Sylwia Spurek
Valeriy Evtushenko/Unsplash
Autor Aneta Wasilewska - 27 Marca 2021

Propozycja Sylwii Spurek ws. wprowadzenia nowego podatku. "To, co jemy, nie jest prywatną sprawą"

Podatek od mięsa, który pokryje koszty leczenia związany z chorobami, spowodowanymi przez spożywanie produktów zwierzęcych - proponuje Sylwia Spurek w mediach społecznościowych. Pomysł europosłanki kolejny raz wzbudził falę komentarzy. - Takim sposobem nic nie wygramy - wskazał jeden z internautów.

- To, co jemy, nie jest prywatną sprawą. Papierosy, alkohol i benzyna są opodatkowane akcyzą - zaproponowała za pośrednictwem Twittera Sylwia Spurek.

Europosłanka zaproponowała, by pieniądze pochodzące z podatku od mięsa, przeznaczone zostały na leczenie chorób, które powodowane są przez spożywanie mleka i mięsa, a także na koszty związane ze szkodami środowiskowymi. Jak się można spodziewać, kolejny po "piątce dla branży roślinnej" pomysł wzbudził wiele kontrowersji wśród internautów.

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnejŚwiętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnejCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

"Takim sposobem nic nie wygramy"

Wśród komentarzy, które pojawiły się pod wpisem, znalazło się wiele uwag nie tylko odnośnie do propozycji opodatkowania mięsa, ale i samej pomysłodawczyni. Wśród przychylnych i wyjątkowo nieprzychylnych komentarzy, jeden z internautów zwrócił uwagę na ważną kwestię, jaką jest sposób promowania diety bezmięsnej.

- Takim sposobem nic nie wygramy. Niech Pani zobaczy, ile ma Pani pozytywnych komentarzy? Wystarczy przestać te przemysły dotować i promować jako zdrowe. I/Lub dotować roślinne zamienniki (= ich niżesz ceny). Zwiększyć edukację na temat diety roślinnej i wzmóc jej reklamę - napisał pod postem Sylwii Spurek.

Warto przypomnieć, że jedną z propozycji, która znalazła się w "piątce dla branży roślinnej Sylwii Spurek", pojawił się zapis o powołaniu funduszu promocji weganizmu. Pytanie tylko, czy taki sposób promocji weganizmu, będzie skuteczny. Z tego, co na ten moment można przeczytać pod propozycją odnośnie do podatku od mięsa, czy "piątki", wydawać się może, że jednak nie tędy droga.

"Piątka dla branży roślinnej" i propozycje Spurek na zmiany w rolnictwie

Przypomnijmy, Sylwia Spurek, wywołując ogromną falę komentarzy w połowie lutego za pośrednictwem Twittera zaproponowała wprowadzenie "piątki dla branży roślinnej". Wśród założeń znalazło się

  1. wprowadzenie zakazu reklamy mięsa, mleka i jaj,
  2. likwidację funduszy promocji mięsa, mleka i jaj,
  3. powołanie funduszu promocji weganizmu,
  4. wprowadzenie już od przedszkola zajęć "klimat i prawa zwierząt",
  5. wprowadzenie 0% VAT na zamienniki mięsa, mleka i jaj.

Sylwia Spurek w rozmowie z Rolnik Info przyznała, że "zakaz hodowli zwierząt to tylko kwestia czasu". Więcej o propozycjach zmian dla rolnictwa można przeczytać >tutaj<.

podatek od mięsa TT

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Twitter

Następny artykuł